Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Funktsionaalne ja armas lastetuba

Pisikest lastetuba kujundades lähtu mõnest lihtsast reeglist ning tulemuseks on funktsionaalne ja armas väike mängumaailm pere pisemaile. Sisustusblogija Miramii täitis Kolde Rannamaja näidiskorteri lastetoa vahvate detailidega ning jagab põhimõtteid, millest ta toodete valikul lähtus.

Kui ühte lastetuppa asju paigutamas käisin, viisid teed mind natukene mälestustesse. Pelgulinn ja Stroomi rajoon. See on vist üks natukene “avastatud” ja siis jälle “avastamata” pärl keset Tallinnat, mille sisemusse mul natukene nooremana paremini piiluda õnnestus. Mäletan ühte kõrget maja, milles parim sõbranna korterit üüris. Ta korteri seinad olid kirevaks värvitud ja jõime külmast kangetena rõdu nautides ta korterinaabri valmistatud kohvi. Disney printsessidega kaunistatud kruusist.

Ja siis mäletan bussisõite, mis südame põksudes möödusid. Sõitsin R’ile külla. Olime just tuttavaks saanud ja elasime teineteisest lühikese sõidu kaugusel. Mäletan seda pikka alleed Stroomi ranna suunas. Jalutuskäike rannal. Lahedat parki, mis ööseks suletakse. Põnevaid maju ja vahvaid elanikke. Märkasin, kuidas sealsed elanikud oma keskkonnast maksimumi võtta suudavad- majade esised täitusid kevade saabudes lilledega ja hoolitsetud oli pea iga elamu esine murulapp. Asi, mida vahel eramajadeski teha ei jõua.

Ja nüüd sattusin ma sinna kanti  jälle. Küll hoopis teistel põhjustel- käisin kena Kolde Rannamaja näidiskorteri lastetuppa asju paigutamas. Kolde Rannamaja asukoht oli üllatavalt mugav, kuigi niisama kaardilt vaadates tundus kuidagi kaugel olevat. Kohal olles nägin, et see on ju Pelgulinna sünnitusmaja vahetus läheduses ja seega pole ka kiirelt arenev Kopli-Kalamaja-Telliskivi üldsegi kaugel. Üks õdus jalutuskäik puitmajade vahel ja kokkutoovad brunchid poppides kohvikutes, parimate sõbrannadega, on ootamas.

stangevanikriidepuudpuidust mänguasjad

 

Minu ülesanne oli aga täita üks tilluke lastetuba lahedate asjadega. Väikesed toad on mu lemmikud ja proovisin asjade valimisel lähtuda paarist endale seatud reeglist

Funktsionaalsus

Kui tuba on väike, siis ei saa sa sinna sättida neid ideaalse maailma asju- suurt riidekappi, lugemistugitooli, lauda mängimiseks, pilkupüüdev lugemisnurk, uhke ja suur nukumaja, fantaasiatest tulvil mängunurk jms. Nüüd tuleb olla tark! Minul vedas- selles toas on hästi suur aken otse õue ja nii ei pidanud ma pimeduse hirmu kartma. Üks lastetuba lihtsalt peab olema heast valgusest tulvil, eksole!

istepadilaud ja toolidmängumattUpWarsaw riiulBloomingville mäng

 

Põrandale sätitud istumispadjad võivad olla mõnusad mängimiseks, ümber sättides moodustada vahva lugemisnurga ja pisikeses kodus, hoopis elutuppa viies, olla lisa istumiskohtadeks pere lastele või nende sõpradele.

Ka UpWarsaw’i riiulid mängivad selles toakeses mitmel rindel- need on head kohad kus asju hoida, aga mänguajal võivad olla hoopiski nukumajad või midagi muud põnevat.

Pisikene kirjutuslaud koos kahe tooliga on tore sõbrannadega joonistamiseks või sõpradega uhke teepeo maha pidamiseks.

Maileg jänesFlexa riiul, Tsirkusemaja

 

Lihtsus

Ma tean, et mänguasjapoe kirevad tooted panevad Sind arvama, et seda kõike on ka sinu lapsele vaja, sest muidu ei arene ta nii, nagu need lapsed, kellel need kodus olemas on. Aga tead mis. See on nüüd küll see maailm, kus lihtsuses peitub võlu. Sõltub küll vanusest, aga päris pisikene tegelane ei vaja oma ellu just eriti palju mänguasju ja on selles eas, kus ta suudab ise ka kõige lihtsamatele asjadele mängurolli külge mõelda. Selles toas kasutasin mänguasjadena puidust figuure, Mailegi jänest, pliiatseid, puslesid ja raamatuid.

Flexa laualamp

 

Mugavus

Mugavus on lastetoa võti. Ja mugavus mitte selles osas, et voodil väga pehme madrats oleks või istumispadjad memoryfoamist, vaid selle kasutusmugavus. Et seda oleks koristada väga lihtne, et mööblit saaks kasutada mitmel viisil ja, et seda väikesel inimesel lihtne koristada ja korras hoida oleks. Nii valisin tuppa Flexa mööbli- voodi, riiuli ja ratastel kasti. Ratastel kast võib toetada seina külge kinnitatud riiulit, kuid samas võib seina ääres ka eraldi elu elada- olla istumis või mängimisaluseks, peita endas kas riideid või mänguasju.

Flexa panipaik pink

 

Kuna päris riidekapi kasutamise ja valimise otsustasime jätta päris elanikele, siis hetkel on tuppa paigutatud stange. Päris väikene laps selle kasutamisest mõnu tunda ei saa, kuid ema või natukene suurem laps juba küll. On ju ilmatumalt tore, kui parimad, silmailu pakkuvad, kleidid kohe võtta on! Või siis hoopiski erinevad kostüümid rollimängude tarbeks. Nii need pisikesed baleriinid ju kasvavad!

Balula fotokasklotsipesavoodipesu

 

Seda põnevatkorterit, mille muu sisustus oli samuti hästi lahe ja natukene stiililt meie Pärnu kodu sarnane, saad vabalt kohapeal oma silmaga vaadata! Kes teab, äkki saab sinustki uus Pelgulinlane.

 

TOAS KASUTATUD TOOTED:

 

Superkuu kauplusest

Riidestange

Istepadi

Laud ja toolid

Balula fotokas

Mängumatt

Riidepuud

Laelamp

 

Designnut kauplusest

Maileg jänes

Lipuvanik

Tekk

Puidust mänguasjad

Bloomingville mäng

 

Modern Kids Interior kauplusest

Flexa riiul

Flexa voodi

Flexa laualamp

Flexa panipaik pink

UpWarsaw telekariiul

UpWarsaw tsirkusemaja