Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Sisekujundustrendid 2020

Uus aasta, uued trendid. Sisekujundusmaailmas liigutakse sel aastal igasugu ekstreemsuste juurest tagasi naturaalsuse ja soojuse juurde. Selle aasta keskne mõte on luua maalähedasi ja harmoonilisi lahendusi. Hubane Skandinaavia mõju jääb püsima orgaaniliste vormide ja looduslike toonide abil.

Lisa oma kodule värvi

Värvitoonidest domineerivad sel aastal soojad maalähedased toonid, veidi jahenemas on külmemad hallid toonid. Karta ei maksa aga ka veidi julgemaid toone, mida soojade põhitoonidega kombineerida, et kodule särtsakamat ilmet anda.

Tähelepanu tasub pöörata soojadele kollastele toonidele, sest Tikkurila 2020. aasta värv on F300 – Lemonade.

Endiselt on moes erinevad variatsioonid sinisest ja rohelisest, aga ka eelmisel aastal populaarsust kogunud terrakota toon. Ekstra tähelepanu kuulub sinisele – Pantone 2020. aasta värv on Classic Blue.

Trendivärvide kõrval on endiselt moes ka klassikaline musta ja valge kombinatsioon.

Loo oma koju kunstiteos

Ka põrandamaailmas on moes just soojad, naturaalsed ja maalähedased puidutoonid – naturaalse õli või lakiga tammepõrand. Lakk ei lase tammel kollaseks muutuda, nii säilib puidu naturaalne võlu justkui oleks alles saekaatrist tulnud.

Lisaks heledale esineb ruumipildis järjest rohkem ka tumedamaid toone. Moes on nii soojad konjaki- ja meetoonid kui ka hallika alatooniga tumedamad põrandad. Oluline on naturaalsus puusüü ja oksakohad peavad paistma – üleni mustaks või šokolaadikarva võõbatud põrandad ei ole enam ajakohased. Samuti võib sel aastal ära unustada pleegitatud ja valgeks peitsitud põrandad.

Julgemad võivad ruumikujunduses kasutada ka tõusvat kirjut trendi. Harjatud mitmevärviline parkett sobib hästi lofti ja industriaalse stiiliga.

Kivimaterjalides on lõppemas aastaid domineerinud valge marmori valitsemisaeg. Sel aastal vahetavad selle välja pigem värvilised kivid ja marmor.

See kombinatsioon kandub üle ka keraamiliste plaatide maailma, mis lubavad seintest ja põrandatest omaette kunstiteosed luua.

Kindlasti on tegemist väga julge valikuga, kuid aktsendiga suurel pinnal loob see väga erilise interjööri. 

Miks mitte aga tõsta esile hoopis põrandat ja tasakaalustada seda rahulikemas toonides seintega.

Julgeid valikuid vannituppa ja kööki 

Rohkelt eksperimenteerimise võimalusi pakub ka vannituba. Populaarsust on kogumas vannitoa tapeedid. Jah, sa lugesid õigestitapeet vannitoas 

Vastupidavuse lisamiseks võib tapeedi katta mööbli- või põrandalakiga.

Julgemad lahendused ja värvid on tungimas ka kodu südamesse ehk kööki – kadumas on täiesti valge köögi trend.  

Köögi keraamiliste plaatide hulgas on populaarsust kaotamas armastatud metroo plaat. Selle asemel tungivad esile igasugu põnevad geomeetrilised lahendused, näiteks kolmnurk.

Japandi stiil toob värskust ja põnevust 

Naturaalsust ja maalähedust hinnatakse ka mööbli puhulnii naturaalsete materjalide kui pehmete vormidega mööbli näol. Pildilt on kadumas igasugune peegliga mööbel.

Interjöörides on tunda tugevaid Jaapani mõjutusi. Japandi stiil on segu Skandinaavia ja Jaapani disainist, kus kohtuvad lihtsus ja funktsionaalsus. Puhtad jooned ja Skandinaavia minimalism on ühendatud Wabi-Sabi põhimõtetes – hinnata lihtsust ning näha ilu ebatäiuslikkuses ja tagasihoidlikkuses.

Otseloomulikult on moes ja üha rohkem tõusev trend igasugune taaskasutus – julgelt võib kombineerida uut ja vana, taaskasutatud mööblit.

Fotod: Fab Mood, Apavisa, Boen, The Spruce, Equipe, Luxxu.