Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Looduse värvisära

Soome suurim disaini-, sisustamis- ja mööblisündmusel sai heita pilgu 2019. a sisustustrendidele. Kogusime järgmise aasta sisustussuunad kokku.

Modernselt stiilne julgete detailidega

Modernne põhjamaade stiilis kodu on selgete joontega, hele ja valgusküllane. 2019. a sisustustrendid lubavad geomeetrilisuse ja minimalismi kõrval ka hulka isikupäraseid detaile ja art decó stiili. Pilgupüüdjaks võib olla omapärase mustriga kardin, põnev valgusti või näiteks laes rippuvad võimlemisrõngad. Juba tükk aega populaarsete pastelltoonide kõrvale ilmuvad silmatorkavad mustrid ja julged värvikooslused.

värvisära pilt 1.JPG
Ruumile lisab põnevust näiteks valgustite grupeerimine. Ägedad mustrid äratavad ellu ka kõige heledama ruumi.

värvisära pilt 2.JPGKaarjad vormid räägivad trenditeadlikkusest. Hõrke pastelle võib omavahel vabalt kombineerida.

värvisära pilt 3.JPGLapsepõlvest tuttavad varbseinad ja võimlemisrõngad tulevad tagasi koju. Pastellid on endiselt popid nii lastetoas kui ka trendikas elutoas.

Klassikaliselt stiilne

Loodus on jõudnud meie koju ega kavatsegi lahkuda. Lilli võib näha nii põnevate seadetena laual kui julgete mustritena sohvariidel, kardinatel ja isegi seinal. Sageli igavaks peetud klassikaline stiil on nüüd kõike muud kui igav. Mängida võib mõõtudega, kõrguserinevustega ja kombineerides kvaliteetseid loodusmaterjale.

2019. a sisustustrendid näitavad, et klassikalisse koju tulevad tagasi 90ndate kõige märgilisemad mööbliesemed ja sisustuselemendid: rotangtoolid, kuivatatud lilleseaded ja marmorlauad. 2010ndate kodus on oma kindla koha leidnud ka soojades toonides puit- ja nahkmööbel.

värvisära pilt 4.JPGLillemustrid vallutavad nii seinad, kangad kui ka tasapinnad

värvisära pilt 5.JPG
Nahk                                                     Soe puit                                                 Puidust rattad püüavad pilku

värvisära pilt 6.JPGRotang tuleb tagasi                             Rotangi leiab ka lampidest                 Tagasi tulevad ka kuivatatud lilled

Skandinaavia harmoonia

Skandinaavia stiilis kodu on tuntud oma minimalistliku stiilsuse, kvaliteedi ja loodusmaterjalide poolest. Põnevad vormid ja uut tüüpi kooslused annavad traditsioonilistele sisustuslahendustele põneva nükke. Kuidas tunduksid kõrkjalamp, kaunis kiviseade elutoa laual või kärbseseenepink lastetoas?

värvisära pilt 7.JPGMaterjalid otse loodusest

värvisära pilt 8.JPG

Killuke kuraasi julgematele

Loftilik meeleolu, tööstusstiil, must metall ja tugevad värvid – trendikal linnakodul on iseloomu. Külma metalli parim sõber on soe puit, mis loob üldmuljesse pisut pehmust. Sisustuses võid julgesti kasutada ka erinevaid klaasesemeid ning taas moodi tulnud peegelpindu. Ruumijagajana töötavad hästi nii rippkiiged kui ka vanast aknapiidast tehtud sõrestikud.

Rohelised taimed värskendavad meeleolu. Algajale koduaiapidajale sobivad suurepäraselt näiteks trendikad õhutaimed, mida on lihtne ja isegi lõbus hooldada. Riputa õhutaim lakke või kasuta pesana seismajäänud küünlaaluseid – siin pole muid piire kui enda leidlikkus.

värvisära pilt 9.JPGLaest ripuvad nii taimed kui ka mööbel.

värvisära pilt 10.JPGMetall on funktsionaalne igasuguses ruumis.

värvisära pilt 11.JPGTööstusstiili täiendavad soe puit ja pehmed vormid.

Uue kodu stiili valid sina

Sisustusstiile ja -maitseid on sama palju kui elanikke. Uus kodu on nagu tühi lõuend, mille võid kaunistada oma maitse järgi. Iga uue Bonava kodu hinna sees on klassikaline põhistiil, mis annab isikupärasele sisustusele heleda ja valgusküllase tausta. Heledasse koju on lihtne paigutada oma käe järgi sisustus, mis elab aastaaegade rütmis. Peale selle saab lisahinna eest valida erinevate, professionaalse sisekujundaja loodud tervikstiili vahel, mis vastavad nii praeguse hetke kui ka tulevastele vajadustele ja soovidele.