Active lifestyleamusement2apartment2Architecturearrow-downPage 1Group 3arrow22arrow2arrow2attachbike2blocks2blocks2bonavapinbonavapin-in-availablebus2cafecalendar2check2close2collapse2CollapseCommon facilitiesGroup 2CloseGood SVG BlackOK SVG BlackPoor SVG BlackVery good SVG BlackVery poor SVG Blackamusement2Culture EntertainmentShapedocument2document_blankdoublearrowarrow2arrow2arrow22Eat Drinkemail2expand2external_link2Family friendlyfavourite2filter2Getting thereGreen solutionsgrocery_store2grocerystoreShapeHealthcareheart_activeHeart filled SVG Blackheart_inactiveholiday_cottage2Shapehospital2house2mypagespin_distanceicon-unit-v2like2list2Local servicesbonava logotype primarybonava logotype secondarybonava logotype_symbolMaintenance SVG BlackMap-pinminus2minus2mobile2parkNature activitiesnature_trails2Neighbourhood storyclose - kopiaparking2pdf2plot2plus2Group 2external_link2preschool2restaurant2row_house2schools2Schoolssearch2semi_detached2settings2Shoppinglocal_services2Social lifestyleSpecial featuregymtapTools SVG BlackGroup 2tube2user2

9 nippi kodu korrastamiseks

Et kodus valitseks kord aastaringselt, mitte vaid kaks tundi pärast koristamist, on mõistlik kasutada ratsionaalset lähenemist asjade hoidmisele. Tutvu lähemalt nõuannetega, mis aitavad säilitada korda ning paigutada kompaktselt märksa rohkem esemeid, kui võib endale ette kujutada.

1. Täielik inventuur

Harjumus teha kord aastas täielik inventuur ja vabaneda liigsetest asjadest aitab vabastada ruumi millegi palju kasulikuma jaoks. Rõivad, mida te ei ole kandnud üle aasta, nostalgilised nipsasjakesed, vanad lelud ning asjad, mida teil on rohkem kui üks, oleks mõistlik ära visata, müüa või kinkida neile, kellel neid rohkem vaja on.

2. Kõigele oma koht

Seadke sisse reegel panna asi tagasi sinna, kust selle võtsite. Kui igal asjal on oma koht, lüheneb vajalike nõude, kosmeetika või tööriistade otsimiseks kulutatav aeg oluliselt.

3. Voodi ja kraanikauss tulevad appi

Ruum voodi all võib olla kasulik mitte ainult peitust mängides. Kasutage voodialust vaba ruumi hooajaliste asjade hoidmiseks mugavates kastides. Koht kraanikausi all kapis sobib suurepäraselt kodukeemia säilitamiseks.

siteassets/est/meeleolu/ee_kraanikauss_580x400.jpg

Valamukapp sobib kodukeemia säilitamiseks

siteassets/est/meeleolu/ee_voodi_580x400.jpg

Voodialust ruumi saab kasutada hooajaliste asjade hoidmiseks

4. Vertikaalne paigutus

Kasutage maksimaalselt vertikaalset ruumi, et suurendada panipaikade arvu. Kõrgel asuvad kapid ja riiulid mahutavad vajalikke asju, mida te ajutiselt ei kasuta.

5. Digitaaltehnoloogiad kasutusele

Muutke kõik tähtis digitaalseks. Kasutage virtuaalruumi andmete säilitamiseks, muutke vanad salvestised kassettidel digitaalseteks, lugege digiraamatuid. Digitaaltehnoloogiad vabastavad teie kodu tonnist raamatutest, dokumendikuhjadest ja fotodest albumites. Jätke alles vaid see, mis pakub teile esteetilist naudingut: haruldased ajakirjad, armastatud paberraamatud või vinüülplaadid.

6. Grupeerimine

Grupeerige asjad värvitoonide, otstarbe ja sisu järgi. Nii teate alati, mis ja kus teil asub.

siteassets/est/meeleolu/ee_vinyl_760x400.jpg

Digitaliseerides säilitage esteetilist naudingut pakkuvad esemed

siteassets/est/meeleolu/ee_riiul_380x400.jpg

Grupeerige asjad värvitoonide, otstarbe ja sisu järgi

7. Märked

Lihtsustage vajalike asjade otsimist neid märgistades. Talvejalatseid, serviisi või vutlarites üleriideid on lihtsam leida märgistuste või karpidel olevate kleebiste järgi.

8. Kus on loogika?

Kasutage loogikat nende asjade hoidmisel, mida te tihti kasutate. Eraldage esikus koht, kus hoida rulluiske, millega te igal puhkepäeval sõidate. Samuti on loogiline hoida võtmeid, kindaid ja vihmavarju korteri välisukse juures. Aga aasta ainsale lumelauasõidule minnes võib varustuse järele ronida ka panipaiga kõige kaugemasse nurka.

9. Karbid

Pisiasjade hoidmiseks kasutage spetsiaalseid sektsioonidega karpe. Nii on asju lihtsam leida ja korras hoida. Kaunid karbikesed võivad lisaks praktilisele poolele täita ka efektse sisustuselemendi rolli.