Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

9 nippi kodu korrastamiseks

Et kodus valitseks kord aastaringselt, mitte vaid kaks tundi pärast koristamist, on mõistlik kasutada ratsionaalset lähenemist asjade hoidmisele. Tutvu lähemalt nõuannetega, mis aitavad säilitada korda ning paigutada kompaktselt märksa rohkem esemeid, kui võib endale ette kujutada.

1. Täielik inventuur

Harjumus teha kord aastas täielik inventuur ja vabaneda liigsetest asjadest aitab vabastada ruumi millegi palju kasulikuma jaoks. Rõivad, mida te ei ole kandnud üle aasta, nostalgilised nipsasjakesed, vanad lelud ning asjad, mida teil on rohkem kui üks, oleks mõistlik ära visata, müüa või kinkida neile, kellel neid rohkem vaja on.

2. Kõigele oma koht

Seadke sisse reegel panna asi tagasi sinna, kust selle võtsite. Kui igal asjal on oma koht, lüheneb vajalike nõude, kosmeetika või tööriistade otsimiseks kulutatav aeg oluliselt.

3. Voodi ja kraanikauss tulevad appi

Ruum voodi all võib olla kasulik mitte ainult peitust mängides. Kasutage voodialust vaba ruumi hooajaliste asjade hoidmiseks mugavates kastides. Koht kraanikausi all kapis sobib suurepäraselt kodukeemia säilitamiseks.

4. Vertikaalne paigutus

Kasutage maksimaalselt vertikaalset ruumi, et suurendada panipaikade arvu. Kõrgel asuvad kapid ja riiulid mahutavad vajalikke asju, mida te ajutiselt ei kasuta.

5. Digitaaltehnoloogiad kasutusele

Muutke kõik tähtis digitaalseks. Kasutage virtuaalruumi andmete säilitamiseks, muutke vanad salvestised kassettidel digitaalseteks, lugege digiraamatuid. Digitaaltehnoloogiad vabastavad teie kodu tonnist raamatutest, dokumendikuhjadest ja fotodest albumites. Jätke alles vaid see, mis pakub teile esteetilist naudingut: haruldased ajakirjad, armastatud paberraamatud või vinüülplaadid.

6. Grupeerimine

Grupeerige asjad värvitoonide, otstarbe ja sisu järgi. Nii teate alati, mis ja kus teil asub.

7. Märked

Lihtsustage vajalike asjade otsimist neid märgistades. Talvejalatseid, serviisi või vutlarites üleriideid on lihtsam leida märgistuste või karpidel olevate kleebiste järgi.

8. Kus on loogika?

Kasutage loogikat nende asjade hoidmisel, mida te tihti kasutate. Eraldage esikus koht, kus hoida rulluiske, millega te igal puhkepäeval sõidate. Samuti on loogiline hoida võtmeid, kindaid ja vihmavarju korteri välisukse juures. Aga aasta ainsale lumelauasõidule minnes võib varustuse järele ronida ka panipaiga kõige kaugemasse nurka.

9. Karbid

Pisiasjade hoidmiseks kasutage spetsiaalseid sektsioonidega karpe. Nii on asju lihtsam leida ja korras hoida. Kaunid karbikesed võivad lisaks praktilisele poolele täita ka efektse sisustuselemendi rolli.