Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

6 nippi väiksema korteri sisustamiseks

Väiksema korteri sisustamine pakub hulgaliselt põnevaid väljakutseid. Tuleb tegutseda targalt, et kõik vajalik mahuks ära ja korter oleks funktsionaalne. Samas tuleb muidugi jälgida, et kodust saaks hubane ja harmooniline tervik. Bonava sisearhitekt Grete Laan jagab nippe, kuidas väiksemat korterit nutikalt sisustada.

1. Vali heledad toonid

Kõigepealt on vaja ruum visuaalselt suuremaks muuta. Vali selleks heledad toonid, mis lisavad ruumile valgust ja avarust. Pea seda silmas nii seinte, tekstiilide kui mööbli puhul.

2. Lisa värvi piltidega

Tühjad heledad seinad võivad aga vastupidiselt kõleda mulje jätta.

Lisa toale  hubasust erinevate piltide ja postritega. Pööra kindlasti tähelepanu ruumiga sobivate raamide leidmisele.

Võid hiljem piltide lisandudes soetada samasuguseid raame või kui otsid veidi boheemlaslikumat lahendust, kujunda kõik pildid eri raamidega.

3. Kasuta peegleid

Säti peeglid kohtadesse, mis aitavad ruumi peegelduste abil suuremaks muuta. Peeglid sobivad nii seintele, mööblile kui ka aksessuaaridele, kuid neid tasub vältida laudadel või muudel esemetel, mida sageli kasutad.

Esikus aitab avarust luua peeglitega seinakapp. Kasuta väga peenikese või täiesti ilma raamideta uksi, et efekt maksimaalselt mõjule pääseks.

Loo illusioone peegeltaustaga kellaga või kujunda peeglitest mustreid.

4. Lisa aktsenti julge köögiga

Tihti langeb köögi kujundamisel valik turvalisele valgele või lihtsalt neutraalsele heledale toonile, sest see muudab ruumi visuaalselt avaramaks.

Samas lisab julgem lahendus ruumile iseloomu. Värvivalikul võid inspiratsiooniks kasutada mõnda enda jaoks tähenduslikku eset, olgu selleks siis lemmikvaas, reisifoto või fragment rahvuslikust mustrist.

5. Loo nutikad panipaigad

Kappide planeerimisel kasuta ruumi optimaalselt. Ehita garderoobikapid laeni ning vali pesukastiga voodi või diivan.

Kuid pea silmas, et ruumid ei saaks koormatud liigse mööbliga – see võib tekitada vastupidiselt kitsa üldmulje.

Raamaturiiulid paiguta seinale. Köögikappide puhul ära loobu ülemistest kappidest, ehkki see on praegu populaarne lahendus.

Vali pigem jalgadel kui põrandale toetuv mööbel. Korrapärased ühest komplektist telerialus, diivanilaud ja kummut on eilne päev – need muudavad toa igavaks ja ilmetuks.

Sobita mööbel kokku nii, et panipaikade funktsionaalsus ei tooks ohvriks silmailu.

6. Kasuta erinevaid valguslahendusi

Igal valgustil on oma eesmärk. Laevalgusti sobib andma üldvalgust ning põranda-, laua- ja seinavalgustid loovad meeleolu ja lisavad toale hubasust.

Lisaks on valgustid toredad sisustuselemendid, millega heledates toonides ruumidele aktsenti ja karakterit lisada. Põnev lahendus on kasutada näiteks juhtmevabasid lampe, mida saad suvel rõdule tõsta või piknikule kaasa haarata.

Fotod: John Lewis & Partners, Neatsmith, Alveena Casa, Broste Copenhagen, String Furniture, Elke Mööbel.