Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Reisidest inspireeritud lauakujundus

Su kodus leidub reisidelt kaasa toodud esemeid – võibolla rannast leitud merikarpe või saatmata jäänud postkaarte, ehk isegi mõni tassialus või keraamiline nõu. Ja kusagil on alles idee lennupiletitest, ehkki nende kasutamine on lükkunud määramatusse tulevikku. Just nüüd on sobiv hetk tähistada eelmiste aastate reiside aastapäevi ning katta sõprade või perega nautimiseks oma lemmikpaigast inspireeritud laud. Jagame lihtsaid võtteid, millest laua kujundamisel lähtuda.

Kui oled välja valinud riigi või piirkonna, mida meenutada, otsi esmalt välja kõik esemed, mis sealt pärit on. Seejärel mõtle, kuidas neid saaks lauakujunduses kasutada. Mõni puuvillane õlasall sobib hästi laudlinaks, käevõru salvräti ümbriseks või kujuke kandiku servale. Kuid hoia end tagasi, et laud ei hakkaks sarnanema üle kuhjatud suveniiripoega.

Stiilse lauakujunduse loomisel tasub läbi mõelda järgmised küsimused.

1. Kas õnnestub hankida piirkonnale iseloomulikke taimi?
Lisaks sellele, et taimed on dekoratiivsed, levitavad paljud neist meeldivat aroomi, mis õige meeleolu tekitamisele leebelt kaasa aitab.

Proovi järgi: Lõuna-Prantsusmaa 

Lõuna-Prantsusmaal asuv Provence’i piirkond ja lavendel kuuluvad kokku nagu nuga ja kahvel. Pane lauale potis kasvav lavendel ning lisa üks oksake ka iga taldriku juurde, sidudes selle kokku rullikeeratud tekstiilist salvrätiga. Veel üks efektne võimalus selle taime kasutamiseks on siduda lavendlioksad ümber lihtsa joogiklaasi või purgi, mida kasutada küünlaümbrisena.

2. Milline värvigamma valida?
Võid lähtuda riigi lipuvärvidest või mõnest sealsele loodusele või linnale omasest toonist. Hea oleks piirduda kuni nelja põhitooniga, mida lauanõudel ja kaunistustes kasutada. Muidugi ei kehti see soovitus juhul, kui oled teemaks valinud mõne eriti värviküllase paiga nagu näiteks Mehhiko.

Proovi järgi: Capri

Capri saare värvikombinatsioon, mida leidub ka mujal Itaalias, on sidrunikollane ja roheline ning tumesinine ja valge. Kasuta sinist-valget nõude ja laudlina valikul ning rohelist-kollast lillede ja salvrättide puhul. Kindlasti paiguta lauale ehtsaid sidruneid.

3. Kas leidub motiive, mida on kerge kasutada?
Kuurortide puhul sobivad nendeks näiteks mereteemalised kujutised, Jaapaniga haakuvad kirsiõied, safaristiiliga käivad kokku loomad ja loomamustrid. Valitud motiivi on kõige lihtsam sisse tuua salvrättide ja laualina prindimustris ning kujukeste või küünlajalgade näol.

Proovi järgi: Kanaari saared

Kanaari saared on nii mitmepalgelised, et nende põhjal saab kujundada erineva laua kasvõi igaks nädalapäevaks. Peent vihjet Gran Canaria lopsakale loodusele ja valgetele majadele kannavad monstera ja palmilehtede motiivid valgel taustal. Lanzarote saare kõrbemaastikku meenutavad seevastu kaktused ning laavakivi kaljude hallid ja pruunid toonid.

4. Milliseid materjale eelistada?
Tekstiil, keraamika, nahk, puit – iga paigaga seondub iseloomulik materjalivalik, millega arvestamine lisab tulemusele autentsust.

Lemmik reisisihtkohast inspireeritud lauakujundus seab tahes-tahtmata ootused ka toidule ja joogile. Leidub inimesi, kellele valmistab temaatilise menüü koostamine ning toiduvalmistamine naudingut. Kui sa ei kuulu nende hulka, vali välja näiteks üks piirkonnale iseloomulik jook ja paku lisaks mõnda suvist salatit. Õnneks leidub ka piisavalt võimalusi toidu tellimiseks.

Meeleolukat reiside tähistamist!

Fotod: pinkblossomevents.com; tohavetohost.com; johnlewis.com; thebestdayever.es.