Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Kujunda vanade kuuseehetega trendikas jõulupuu

Aastatega koguneb nii vanu kui ka uusi kuuseehteid, ent tihti jäävad just ammused ehted kappi varju. Põhjuseks võib olla see, et aastatega kogunenud „aarded“ ei pruugi omavahel kokku sobida. Julgustame vanu kuuseehteid karbist välja võtma ning pakume lihtsaid lahendusi, kuidas igal aastal värske ilmega jõulupuud nautida.

Vali ühe kindla värvigammaga ehted

Sageli pole vanad ehted säilinud komplektidena, vaid alles on üksikud eksemplarid. Selle asemel, et kuhjata kõik erinevad ehted ühele puule kokku, kujunda igal aastal erinevat värvi kandev kuusk. Ükskõik, mis kujuga ehted on, peaasi, et ühel aastal oleks kõigi kasutatavate ehete toon enam-vähem sarnane.

Muidugi võib valida soovi korral ka kaks tooni. Kokku sobivad näiteks värviringi vastandid: punased ja rohelised ehted ühel aastal, sinised ja kuldsed teisel aastal. Mänguruumi on lõputult!

Grupeeri ehteid teemade kaupa

Tänapäevaste kuuseehete puhul pole alati trendideks kindlad värvikombinatsioonid, vaid hoopis teemad.

Seda nippi saab kasutada ka vanade ehete puhul. Näiteks ühel aastal eelista kuusel ainult kerakujulisi ehteid, teisel aastal metsateemalisi -  seenekesi, tõrusid, käbisid. Teemad võivad varieeruda loomakujulistest ehetest kuni geomeetriliste kujunditeni välja, lase aga fantaasial lennata.

Vanad ehted, kuid modernne kuusk

Heaks nipiks näha vanu ehteid uue pilguga, on meisterda eriti modernne kuusk. Nii tekib vanade ehete ja uue kuuse vahel intrigeeriv kooslus. Tänapäeval, kui moes on igasugune taaskasutus, on hakatud kuuski ka ise „looma“.

Näiteks saab vanadest valgeks värvitud puuroigastest teha kokkupandava uhke kuuse, millega külalisi üllatada. Isegi eelmise aasta kuuseroots, mis on üle pihustatud kuldse või hõbedase tooniga ning kaunistatud vanade ehetega, võib toa rohkem särama lüüa kui traditsiooniline päris kuusk.

Vanad kuuseehted on erilised ning kannavad mälestusi ja vanemate lugusid, mida lastele edasi rääkida. Enne uute kaunistuste ostmist tasub mõelda, mis kodus juba olemas on. Ehk on just sel aastal vanade ainulaadsete ehete väljaotsimiseks sobiv aeg.

Lennukat inspiratsiooni ja ilusat pühadeaega!