Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Trendispikker Art Deco

Art Deco on sisekujunduses olnud populaarne kogu 2017. aasta jooksul ning trend tundub jätkuvat. Ilus värvigamma jätab ühtaegu nii hubase kui ka elegantse mulje.

2017. aastal on sisekujunduses laialt levinud värvide ja mustrite domineerimine. Heledad ja puhtad värvid on olnud klassikaline sisustustrend, mis on püsinud palju aastaid, kuid nüüd julgeme peale turvalise valge tooni katsetada rohkemate värvidega ka suurematel pindadel.


Roosa värv ja mustrid

Hall värvigamma, mida kasutatakse seinte ja köögikappide värvimisel, on jätkuvalt kasutuses, kuid üha trendikam värv sisustusmaailmas on roosa. Kõik alates helebeežikatest nüanssidest kuni tumepruunide toonideni. Lisaks näeme palju intensiivsemaid värve nagu smaragdroheline ja teised rohelised toonid, samuti erinevates toonides sinist. Teiseks levinud trendiks on mustrid, nii suurelillelised kui ka etnilised mustrid sobivad hästi tapeetidele ja tekstiilidele.

Pruun värv ja messing

Art Deco's kasutatakse palju pruuni, mis on sisekujunduses üldiselt levinud eelkõige aksentvärvina. Näiteks klaaspudelid või vaasid, nahkdetailid või kogu mööbel, tapeetide ja tekstiilide mustrites. Messing ja teised kuldsed toonid muudavad tavapärase pruuni luksuslikuks ja klassikaliseks. 
Palju kasutatakse taimi, mis paigutatakse või istutatakse erineval kujul rippuvatesse ja püstistesse klaasanumatesse, mõnikord kombineeritult valgustusega.


Pikk eluiga paljale hõõglambile

Tööstuslikku stiili paljas hõõglamp tundub veel jäävat mõneks ajaks. Seevastu näeme uudiseid valgustuse rindel Art Deco'st inspireeritud valgustusseadmetel ja erksamat värvi sametist lambivarjudel, mis sageli on narmastega. Ka integreeritud valgustusega võrkjad seinariiulid olid Formexi messil populaarsed.

Luksus

Sisustusse tuuakse üha rohkem luksuslikkust. Looduslikud materjalid nagu linane ja töötlemata puit on jätkuvalt kasutuses, aga nüüd lisanduvad samet, kroom ja vääriskivid, et luua suurejoonelisem ja luksuslikum tunne. Märksõnadeks on rohkelt tekstiile ja säravaid materjale.