Active lifestyleamusement2apartment2Architecturearrow-downPage 1Group 3arrow22arrow2arrow2attachbike2blocks2bonavapinbonavapin-in-availablebus2cafecalendar2check2close2collapse2CollapseCommon facilitiesGroup 2CloseGood SVG BlackOK SVG BlackPoor SVG BlackVery good SVG BlackVery poor SVG Blackamusement2Culture EntertainmentShapedocument2document_blankdoublearrowarrow2arrow2arrow22Eat Drinkemail2expand2external_link2Family friendlyfavourite2filter2Getting thereGreen solutionsgrocery_store2grocerystoreShapeHealthcareheart_activeHeart filled SVG Blackheart_inactiveholiday_cottage2Shapehospital2house2mypagespin_distanceicon-unit-v2like2list2Local servicesbonava logotype primarybonava logotype secondarybonava logotype_symbolMaintenance SVG BlackMap-pinminus2minus2mobile2parkNature activitiesnature_trails2Neighbourhood storyclose - kopiaparking2pdf2plot2plus2Group 2external_link2preschool2restaurant2row_house2schools2Schoolssearch2semi_detached2settings2Shoppinglocal_services2Social lifestyleSpecial featuregymtapTools SVG BlackGroup 2tube2user2

Kuidas valida voodit ja vooditarbeid

Kolmandik inimese elust möödub magades. Seega on rääkimatagi selge, kui tähtis on kvaliteetne uni tervisele, meeleolule ja produktiivsusele. Une kvaliteeti mõjutavad aga omakorda õigesti valitud voodi, madrats ja muud vooditarbed.

Voodi

Head voodit iseloomustavad kaks omadust: mõõtmed ja vastupidavus. Voodi peab olema suur mitte ainult laiuse, vaid ka kõrguse poolest. Voodi kõrgus alates 75 sentimeetrist sõna otseses mõttes tõstab meid maa ja kogu maiste probleemide kohale. Disaineri seisukohalt on suur ja kõrge voodi parem kui väike ja madal.

Voodi vastupidavus mõjutab selle pikaajalisust. Kõige vastupidavamaks peetakse täispuidust ja metallist karkasse. Neljal jalal seisev sepistatud voodi või kahe küljepaneeli ja seljatugedega puitkarkassil voodi on magamistoamööbli kõige kauakestvam ja variant.  Magamistoale lisab soojust üleni kangaga kaetud nö jenkki-voodi.

siteassets/est/meeleolu/ee_laivoodi_800x420.jpg

Voodi peab olema suur mitte ainult laiuse, vaid ka kõrguse poolest

Madrats

Kui karkass mõjutab voodi vastupidavust, siis hea madrats on mugava une pant. Parim madrats on see, mis järgib kehakumerusi, aga mitte see, mis on jäigem. Sellele reeglile vastavad tänapäevased lateksmadratsid ja sõltumatu vedrustusega mudelid. Niisuguses madratsis on iga vedru eraldi vutlaris ning isoleeritud kõrval asuvate vedrude liikumisest. See võimaldab neil lüheneda ainult seal, kus on surve, et inimene „läbi ei vajuks“, nagu juhtub tavaliste vedrumadratsite puhul.

Madratseid eristatakse nende jäikuse järgi: mida raskem on inimene, seda jäigemat madratsit ta vajab.

Padjad ja tekk

Vooditarvete kaupluste sortiment pakub erinevate täitematerjalidega patju: suled, vill, hobusejõhvid, siid, bambus, lateks, polüester.  Kui te ei kaldu eksperimenteerimisele, siis valige kõige populaarsem ja läbiproovitum variant – sulepadjad. Kvaliteetseima lõpptulemuse tagab  puuvillast või siidist padjapüür.

Teki valimisel reegleid eriti ei ole, on ainult teie eelistused. Soe, kerge, raske, tihe, kohev, poolteise- või kaheinimesetekk, looduslikust või tehismaterjalist – valik on teie.