Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Kuidas valida voodit ja vooditarbeid

Kolmandik inimese elust möödub magades. Seega on rääkimatagi selge, kui tähtis on kvaliteetne uni tervisele, meeleolule ja produktiivsusele. Une kvaliteeti mõjutavad aga omakorda õigesti valitud voodi, madrats ja muud vooditarbed.

Voodi

Head voodit iseloomustavad kaks omadust: mõõtmed ja vastupidavus. Voodi peab olema suur mitte ainult laiuse, vaid ka kõrguse poolest. Voodi kõrgus alates 75 sentimeetrist sõna otseses mõttes tõstab meid maa ja kogu maiste probleemide kohale. Disaineri seisukohalt on suur ja kõrge voodi parem kui väike ja madal.

Voodi vastupidavus mõjutab selle pikaajalisust. Kõige vastupidavamaks peetakse täispuidust ja metallist karkasse. Neljal jalal seisev sepistatud voodi või kahe küljepaneeli ja seljatugedega puitkarkassil voodi on magamistoamööbli kõige kauakestvam ja variant.  Magamistoale lisab soojust üleni kangaga kaetud nö jenkki-voodi.

Madrats

Kui karkass mõjutab voodi vastupidavust, siis hea madrats on mugava une pant. Parim madrats on see, mis järgib kehakumerusi, aga mitte see, mis on jäigem. Sellele reeglile vastavad tänapäevased lateksmadratsid ja sõltumatu vedrustusega mudelid. Niisuguses madratsis on iga vedru eraldi vutlaris ning isoleeritud kõrval asuvate vedrude liikumisest. See võimaldab neil lüheneda ainult seal, kus on surve, et inimene „läbi ei vajuks“, nagu juhtub tavaliste vedrumadratsite puhul.

Madratseid eristatakse nende jäikuse järgi: mida raskem on inimene, seda jäigemat madratsit ta vajab.

Padjad ja tekk

Vooditarvete kaupluste sortiment pakub erinevate täitematerjalidega patju: suled, vill, hobusejõhvid, siid, bambus, lateks, polüester.  Kui te ei kaldu eksperimenteerimisele, siis valige kõige populaarsem ja läbiproovitum variant – sulepadjad. Kvaliteetseima lõpptulemuse tagab  puuvillast või siidist padjapüür.

Teki valimisel reegleid eriti ei ole, on ainult teie eelistused. Soe, kerge, raske, tihe, kohev, poolteise- või kaheinimesetekk, looduslikust või tehismaterjalist – valik on teie.