Active lifestyleamusement2apartment2Architecturearrow-downPage 1Group 3arrow22arrow2arrow2attachbike2blocks2bonavapinbonavapin-in-availablebus2cafecalendar2check2close2collapse2CollapseCommon facilitiesGroup 2CloseGood SVG BlackOK SVG BlackPoor SVG BlackVery good SVG BlackVery poor SVG Blackamusement2Culture EntertainmentShapedocument2document_blankdoublearrowarrow2arrow2arrow22Eat Drinkemail2expand2external_link2Family friendlyfavourite2filter2Getting thereGreen solutionsgrocery_store2grocerystoreShapeHealthcareheart_activeHeart filled SVG Blackheart_inactiveholiday_cottage2Shapehospital2house2mypagespin_distanceicon-unit-v2like2list2Local servicesbonava logotype primarybonava logotype secondarybonava logotype_symbolMaintenance SVG BlackMap-pinminus2minus2mobile2parkNature activitiesnature_trails2Neighbourhood storyclose - kopiaparking2pdf2plot2plus2Group 2external_link2preschool2restaurant2row_house2schools2Schoolssearch2semi_detached2settings2Shoppinglocal_services2Social lifestyleSpecial featuregymtapTools SVG BlackGroup 2tube2user2

Valgusega dekoreerimine

Valgusküllase kodu loomine

Õige valgusega tunduvad aasta pimedaimad kuud kodus diivanil kerra tõmbamiseks hubased ja mõnusad. Jagame sinuga nippe valgusküllase kodu loomiseks.

Hubane atmosfäär sobiva valguslahendusega

Põhjamaalaste jaoks on pimedad talveõhtud paratamatud. Valgusallikad aitavad külmal ajal tuua tubadesse rohkem soojust ja hubasust. Poodides leidub väga palju erinevaid lampe, mille vahel valida ning hakkajamad võivad valgustid ka ise meisterdada. 

Õige valgus mitte ainult ei muuda meid erksamaks, vaid mõjutab ka kogu ruumi olemust. Selleks tuleb hoolikalt läbi mõelda lampide paigutus ja sobivus ruumi kujundusega. Mõelge ka ruumi funktsioonile ja kasutusele.

et/SysSiteAssets/inspiration-section-only/inred-med-ljus/lampor_380x380.jpg

Vanadest klaaspurkidest saab suurepärased lambikuplid.

et/SysSiteAssets/inspiration-section-only/stege-380x380.jpg

Lihtne redel sobib hästi valguspallide riputamiseks.

et/SysSiteAssets/inspiration-section-only/ljusslinga-380x380.jpg

Rulooga kombineeritud lampidega saab asendada tavapäraseid pikki küljekardinaid.

Kui palju valgusallikaid on sul kodus, kas läbid testi?

Paljud sisekujundajad lähtuvad reeglist, et ühes ruumis peaks olema umbes seitse erinevat valgusallikat. Paljud ei läbi seda testi, proovi ise ja vaata, kui palju valgusallikaid on sinu kodus.

Jaga valgusallikad funktsioonide järgi

  • Üldvalgustus
    Peab tagama hea nähtavuse näiteks koristamisel. Aseta rõhku laelambile, mis valgustaks kogu ruumi. Valgusvoo regulaator ehk timmer on hea funktsioon, kui soovitakse vahel valgust veidi vähendada.
  • Kohtvalgustus
    Spotlights, maalivalgustid ja muu sarnane. Suunake väiksemad lambid esemetele, et neid ruumis esile tuua.
  • Meeleoluvalgustus
    Aknalambid, valgusketid, elav tuli ja muu, mis tekitab hubasust.

Erinevate valguslahendustega saad tubades rõhutata väiksemaid või suuremaid piirkondi.

et/SysSiteAssets/inspiration-section-only/inred-med-ljus/bulb_380x380.jpg

Sul ei ole õnnestunud leida sobivat lambikuplit? Jäta see üldse ära.

et/SysSiteAssets/inspiration-section-only/inred-med-ljus/vardasgrum_380x380.jpg

Osta lambikuppel, mis moodustab lakke ilusaid mustreid.

et/SysSiteAssets/inspiration-section-only/inred-med-ljus/ljus_380x380.jpg

Loo kompositsioone küünalde ja taimedega.