Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Lihtsad meetodid ruumi jaotamiseks

Ruumi jaotamine tsoonidesse – tegemist ei ole loftide, vaid õdusate, psühholoogiliselt mugavana mõjuvate ja funktsionaalsete ruumide jaoks mõeldud tegevusega. Suurte ruumide jaotamine erinevatesse tsoonidesse on vajalik, et inimene ei peaks tundma ennast justkui troonisaalis.

Viis võimalust ruumide tsoonidesse jaotamiseks

Väikeste ruumide nagu näiteks stuudiote puhul võimaldab nende tsoonidesse jaotamine eraldada funktsionaalselt teatud tsoonid ja luua täisväärtusliku korteri mulje, kus süüakse, magatakse ja puhatakse erinevates ruumides.

Sirmide, vaheseinte ja eesriiete abil

Teisaldatavate vaheseinte ja eesriiete eelis seisneb selles, et neid saab vajadusel kasutada näiteks magamistsooni eraldamiseks võõraste pilkude vaateväljast, kui teile tulevad näiteks külalised.

Mööbliesemete abil

Lahtiseid riiuleid ja erinevaid lauakesi kasutatakse magamistsooni eraldamiseks elutsoonist ja köögi eraldamiseks söögitsoonist. Isegi diivani abil saab tekitada piiri, ilma seejuures ühtset terviklahendust rikkumata. Selline võte ei koorma ruumi, laseb läbi valgust ja loob seejuures piiri olemasolu tunde.

Värvi ja viimistluse abil

Värvi ja viimistlusmaterjalide erinevad kasutamisvõimalused sobivad hästi ruumi psühholoogiliseks jaotamiseks, selle mugavuse paremaks tunnetamiseks ja optiliste illusioonide loomiseks. Kõige lihtsamaks võtteks on erinevates tsoonides olevate seinte katmine erinevate värvide või tapeetidega. Värvide puhul tuleb olla tähelepanelik ja lähtuda „värviringi põhimõtetest“. Hea efekti annab erinevate viimistlusvariantide koostoime: näiteks dekoratiivkrohvi kasutamine köögitsoonis ja magamistoa seinte katmine tapeediga.

Valgustuse abil

Ühtse ruumi visuaalseks jaotamiseks ja aktsentide tekitamiseks piisab ka vaid erinevate valgusallikate kasutamisest. Kesksel positsioonil paikneval laelühtril on oma siduv ja üldistav roll, aga põranda- ja seinalambid ning ka punktvalgustid aitavad ruumi mitmesuguseid tsoone omavahel eristada.

Põranda ja riiuli abil

Ruumi erinevatesse tsoonidesse jaotamise ülesandega saab suurepäraselt hakkama mitmel tasandil paiknev lagi. Kõrgeid lagesid loetakse pigem plussiks, kuid kui ohverdada paar kõrguse sentimeetrit köögi või magamistoa ripplae kasuks, aitab see kaasa ruumi visuaalsele jaotamisele.

Erineva mustriga põrandakate või erineval moel laotud põrand aitab kaasa ruumi eraldusefekti loomisele. On olemas veel üks väga lihtne meetod tinglike piiride fikseerimiseks – pange vaip või vaipkate toa sellesse ossa, mida te soovite eraldi märgistada.