Active lifestyleamusement2apartment2Architecturearrow-downPage 1Group 3arrow22arrow2arrow2attachbike2blocks2bonavapinbonavapin-in-availablebus2cafecalendar2check2close2collapse2CollapseCommon facilitiesGroup 2CloseGood SVG BlackOK SVG BlackPoor SVG BlackVery good SVG BlackVery poor SVG Blackamusement2Culture EntertainmentShapedocument2document_blankdoublearrowarrow2arrow2arrow22Eat Drinkemail2expand2external_link2Family friendlyfavourite2filter2Getting thereGreen solutionsgrocery_store2grocerystoreShapeHealthcareheart_activeHeart filled SVG Blackheart_inactiveholiday_cottage2Shapehospital2house2mypagespin_distanceicon-unit-v2like2list2Local servicesbonava logotype primarybonava logotype secondarybonava logotype_symbolMaintenance SVG BlackMap-pinminus2minus2mobile2parkNature activitiesnature_trails2Neighbourhood storyclose - kopiaparking2pdf2plot2plus2Group 2external_link2preschool2restaurant2row_house2schools2Schoolssearch2semi_detached2settings2Shoppinglocal_services2Social lifestyleSpecial featuregymtapTools SVG BlackGroup 2tube2user2

Väikekorteri disainiideed

Kodu juures on kõige olulisem hubane õhkkond ja kodutunne ning mitte niivõrd see, kui palju ruumi korteris on. Jagame siiski ka väikeseid nippe, mida kasutades annad korterile ruumikama mulje.

Hele viimistlus

Viimistluse etapis saab korterit visuaalselt suurendada. Seintel ja lagedel ühe värvitooni kasutamine kaotab nende vahelt piirjooned. Kogu korteris samasugust põrandaviimistlust või ühevärvilist katet kasutades suurendad samuti ruumi visuaalselt.

et/SysSiteAssets/img/article/inspiration/little-flat/little-flat-1.jpg
et/SysSiteAssets/img/article/inspiration/little-flat/little-flat-2.jpg
et/SysSiteAssets/img/article/inspiration/little-flat/little-flat-3.jpg

Tee valik heleda värvigamma kasuks. See ei pea olema üksnes valge värv, ka teised heledad toonid muudavad ruumi suuremaks. Skandinaavia interjöörides kasutatakse sageli halli, puuderroosat, helesinist ja muid pastellalatoone.

Hea efekti annavad ka eksperimendid aktsentseintega. Dekoreeri üks sein huvitava mustriga tapeediga või kasuta sellel küllastunud värvi, ülejäänud seinad jäta neutraalseks.

Sisseehitatud ja funktsionaalne mööbel

Kasuta väikse kodu puhul sisseehitatava mööbli võimalusi. Riiulitega nišš akna ümber, tõstemehhanismiga voodi, integreeritud hoiustussüsteem – sellised lahendused säästavad ruumi ja kaotavad silma alt olmelised detailid.

Söögilaua saab muuta töölauaks, tumba tugitooli juures ajakirjalauaks, diivani magamiskohaks. Mida rohkem funktsioone mööbel täidab, seda enam ruumi jääb vabaks.

Rohkem valgust

Jälgi, et kuhugi ei jääks tumedaid nurkasid ning kompenseeri puudulikku päevavalgust põrandalampide ja teiste valgustitega. Lakke paigaldatud kohtvalgustid, madal valgusti söögilaua kohal, altvalgustus köögis, põrandalamp diivani kõrval – kõik valguseallikad täidavad oma funktsiooni ja teevad ruumi suuremaks.

et/SysSiteAssets/img/article/inspiration/little-flat/little-flat-5.jpg

Kardinapuud ja kardinad

Lakke kinnitatavad kardinapuud võimaldavad visuaalselt suurendada lae kõrgust. Kõige paremini toimib see võte koos põrandani ulatuvate kardinatega. Mida väiksem tuba, seda õhukesem ja märkamatum kardinapuu vali.

Peeglid

Peegleid ei peaks liiga palju kasutama, kuid nad kindlasti suurendavad ruumi. Kui pole kohta inimese täies pikkuses peegli jaoks koridoris, kasuta peegelkappi.

et/SysSiteAssets/img/article/inspiration/little-flat/little-flat-6.jpg

Suur vaip

Kui sulle meeldivad põrandakatted, vali suuremõõduline vaip, mis samuti loob mulje avaramast toast.