Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Väikekorteri disainiideed

Kodu juures on kõige olulisem hubane õhkkond ja kodutunne ning mitte niivõrd see, kui palju ruumi korteris on. Jagame siiski ka väikeseid nippe, mida kasutades annad korterile ruumikama mulje.

Hele viimistlus

Viimistluse etapis saab korterit visuaalselt suurendada. Seintel ja lagedel ühe värvitooni kasutamine kaotab nende vahelt piirjooned. Kogu korteris samasugust põrandaviimistlust või ühevärvilist katet kasutades suurendad samuti ruumi visuaalselt.

Tee valik heleda värvigamma kasuks. See ei pea olema üksnes valge värv, ka teised heledad toonid muudavad ruumi suuremaks. Skandinaavia interjöörides kasutatakse sageli halli, puuderroosat, helesinist ja muid pastellalatoone.

Hea efekti annavad ka eksperimendid aktsentseintega. Dekoreeri üks sein huvitava mustriga tapeediga või kasuta sellel küllastunud värvi, ülejäänud seinad jäta neutraalseks.

Sisseehitatud ja funktsionaalne mööbel

Kasuta väikse kodu puhul sisseehitatava mööbli võimalusi. Riiulitega nišš akna ümber, tõstemehhanismiga voodi, integreeritud hoiustussüsteem – sellised lahendused säästavad ruumi ja kaotavad silma alt olmelised detailid.

Söögilaua saab muuta töölauaks, tumba tugitooli juures ajakirjalauaks, diivani magamiskohaks. Mida rohkem funktsioone mööbel täidab, seda enam ruumi jääb vabaks.

Rohkem valgust

Jälgi, et kuhugi ei jääks tumedaid nurkasid ning kompenseeri puudulikku päevavalgust põrandalampide ja teiste valgustitega. Lakke paigaldatud kohtvalgustid, madal valgusti söögilaua kohal, altvalgustus köögis, põrandalamp diivani kõrval – kõik valguseallikad täidavad oma funktsiooni ja teevad ruumi suuremaks.

Kardinapuud ja kardinad

Lakke kinnitatavad kardinapuud võimaldavad visuaalselt suurendada lae kõrgust. Kõige paremini toimib see võte koos põrandani ulatuvate kardinatega. Mida väiksem tuba, seda õhukesem ja märkamatum kardinapuu vali.

Peeglid

Peegleid ei peaks liiga palju kasutama, kuid nad kindlasti suurendavad ruumi. Kui pole kohta inimese täies pikkuses peegli jaoks koridoris, kasuta peegelkappi.

Suur vaip

Kui sulle meeldivad põrandakatted, vali suuremõõduline vaip, mis samuti loob mulje avaramast toast.