Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Sisustustrendid 2018

Sisustustrende mõjutavad üleüldised maailmas levivad suunad. Märksõnadeks on jätkuvalt keskkond ja jätkusuutlikkus, mis mõjutavad ka tulevikus meie kodude kujundamist.

Kodude kujundamine nii, et need oleksid sisse kolimise hetkel kaasaegsed, eeldab trendidega kursis olemist. Sisekujundajad on 2018. aasta trendide ennustamisel juba mõnda aega tööd teinud. Oleme uurinud, kuidas ümbritseva maailma trendid mõjutavad sisustust ning millised on kasutatavad värvigammad ja materjalid.

Jätkusuutlikkus

Hoolimata sellest, et aastaks 2020 arvatakse olevat 50 miljardit võrku ühendatavat seadet, on samal ajal levimas trend, mis hõlmab nutiseadmetest loobumist ja püüdlust olla siin ja praegu. Tehnika on üha enam integreeritud meie argipäeva ning oleme hakanud võrgus olemise võimaluse asemel aktiivsemad olema, prioriteete seadma ja liigsetest mugavustest hoiduma. See kehtib ka teistes eluvaldkondades.

Downsizingu trend tähendab, et töös ja materiaalses elus tõmmatakse hoog maha – eelistatakse lihtsamat lähenemist, mille kohaselt hinnatakse kõige rohkem elamusi ja vaba aega. Üha enam püüdleme ökoloogilise ja jätkusuutliku elu poole ja see omakorda mõjutab ka sisustustrende.

Pehme värvigamma ja looduslikud materjalid

Meie tarbimistavad on tasapisi muutumas. Loodusläheduse väärtustamine peegeldub senisest pehmemas värvigammas ning liikumises säravvalge ja värske juurest soojemate ja tuhmimate värvideni. Ajatut skandinaavia stiili täiendavad sageli toon toonis hallid värvitoonid ja küllastunud pastellid. Looduslike materjalide trendid, nagu kivi, kanep, terrakota ja puit, jäävad sisustuses jätkuvalt olulisteks.

Suurelehelised taimed rõhutavad klassikalisemalt sisustatud kodus hubast tunnet. Üleüldiselt on taimed saanud sisustuses keskse koha.

Vähem asju, pikem kestvus

Üha tähtsamaks saavad meile materjalid, mis peavad vastu palju aastaid ja näevad kulumisel jätkuvalt head välja. Näiteks nahk, mida kasutatakse nii üksikute detailidena kui ka mööbli puhul. Me tahame omada vähem asju ja paneme uue ostmisel rõhku kvaliteedile ja jätkusuutlikkusele.