Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Pantone 2017 aasta värvitoon

Pantone 2017 aasta värvitoon

Pantone instituut valis 2017. aasta värvtooniks Greenery, värske lehestiku värvi ehk lihtsalt „roheluse“. Nüüd peetakse püüdu värskuse, ereduse ja mahlakuse poole ametlikuks trendiks.

Pantone ja iga-aastane värvitooni valik

Firma Pantone on üldtunnustatud autoriteet värvitoonide valdkonnas. Pantone värvikeelt kasutatavad disainerid, arhitektid, tekstiili-, trüki- ja muu toodangu valmistajad oma suhtluses.

Pantone valib iga aasta sümboolse värvitooni, mis kajastab ülemaailmse kultuuri olukorda ning väljendab ühiskonna meeleolu ja suhtumist sellesse. 2017. aasta valik sümboliseerib tõmmet loodusmaailma ühtsuse poole, mille oleme saanud kaasa sünniga. Mida rohkem inimene sukeldub tänapäeva elurütmi, seda tugevam on tema vajadus looduse ilu järele. See kajastub linnaplaneerimisel roheluse rohkuses, arhitektuuris, elulaadis ja disainisuundades. 

Roheline värvitoon on elujaatav. See sümboliseerib elujõudu, räägib soovist uurida, eksperimenteerida, leiutada ja väljendada oma emotsioone. See annab meile veendumuse ja julguse elada omaenda tingimustel, olla edukas ja õnnelik.

siteassets/est/inspiratsioon/pantone_greenery.jpg

Greenery toonide sobitamine interjööri

Üksikasjad

Lisage rohelist tooni oma igapäevaellu. Seda on lihtne teha aksessuaaride, tekstiili ja nõude abil. Uuendage tekstiile magamis- või elutoas – uued diivanipadjad ja pleed muudavad juba ise interjööri meeleolu. Radikaalsemaid muudatusi võib saavutada trenditoonis eredate kardinate või vaipkattega. Ostke uus komplekt lillemustriga voodipesu. Selle soetamine ei nõua mingeid muutusi või ümbertõstmisi, kuid tagab hea meeleolu enne uinumist ja pärast ärkamist.

et/SysSiteAssets/img/article/inspiration/detskie-ploshadki/1920-green-1.jpg
et/SysSiteAssets/img/article/inspiration/detskie-ploshadki/1920-green-2.jpg
et/SysSiteAssets/img/article/inspiration/detskie-ploshadki/1920-green-3.jpg

Lilled

Kõige lihtsam ja harmooniline viis tuua interjööri kevadmeeleolu on kaunistada ruum elavate lillede ja taimedega. Aasta pärast on sümboolne värvitoon juba teine, kuid rohelus jääb endiselt aktuaalseks ja asjakohaseks. Isegi paar-kolm taime värskendavad interjööri ja parandavad mikrokliimat.

Tapeedid

Kui soovite tunda interjööris kevade kohalolekut, proovige tapeedid välja vahetada. Parem on mitte värvida kõiki seinu selle üpris nõudliku rohelise tooniga, vaid piirduda ühe aktsentseinaga. Et vältida katastroofi ja maitsetust, veenduge, et ülejäänud seinad ja sisustus on neutraalsetes toonides ja sobivad kokku rohelisega.