Active lifestyleamusement2apartment2Architecturearrow-downPage 1Group 3arrow22arrow2arrow2attachbike2blocks2bonavapinbonavapin-in-availablebus2cafecalendar2check2close2collapse2CollapseCommon facilitiesGroup 2CloseGood SVG BlackOK SVG BlackPoor SVG BlackVery good SVG BlackVery poor SVG Blackamusement2Culture EntertainmentShapedocument2document_blankdoublearrowarrow2arrow2arrow22Eat Drinkemail2expand2external_link2Family friendlyfavourite2filter2Getting thereGreen solutionsgrocery_store2grocerystoreShapeHealthcareheart_activeHeart filled SVG Blackheart_inactiveholiday_cottage2Shapehospital2house2mypagespin_distanceicon-unit-v2like2list2Local servicesbonava logotype primarybonava logotype secondarybonava logotype_symbolMaintenance SVG BlackMap-pinminus2minus2mobile2parkNature activitiesnature_trails2Neighbourhood storyclose - kopiaparking2pdf2plot2plus2Group 2external_link2preschool2restaurant2row_house2schools2Schoolssearch2semi_detached2settings2Shoppinglocal_services2Social lifestyleSpecial featuregymtapTools SVG BlackGroup 2tube2user2

Uus naabruskond Mustamäel

Bonava loob Mustamäe algusesse uue naabruskonna, 01.03.2018

Tallinna üks suurimaid elamuarendusettevõtteid Bonava loob Mustamäele Aiandi tänavale tervikliku uue naabruskonna parkide, mänguväljakute ja haljastusega. Endise Kadaka aiandi seni kasutuseta seisnud tühermaa elluäratamine saab olema suurim ja kaasaegseim elamuarendusprojekt Mustamäel.

Lähiaastatel valmib Mustika keskuse läheduses Uus-Mustamäe-nimelises terviklikus elupiirkonnas kokku 750 uut kodu, mille elanike kasutusse luuakse ka suur, ligi 7000-ruutmeetrine mänguväljakutega park, kogukonna aed viljapuudega, muruplatsid ja piknikuala, välijõusaal, korv- ja jalgpalli harjutusplats ning unikaalne trikirada rulatajatele, rulluisutajatele ja ratturitele.

„Uus-Mustamäe elupiirkond lähtub Bonava põhimõttest luua terviklikke naabruskondi, mis pakuvad kogu perele mitmekesiseid ja turvalisi võimalusi kodu lähedal aega veeta. Mustamäe alguses asuva uue naabruskonna eeliseks on suuremast linnakärast eemal asumine ja samas kiire ühendus südalinnaga,“ ütles Bonava Eesti tegevjuht Timo Riismaa. Uus-Mustamäe kvartali näol on tegemist Bonava seni suurima arendusprojektiga Eestis, investeeringu kogumaht ulatub ca 60 miljoni euroni.

Kogu kvartali ja kortermajade arhitektuurilahendus on loodud Bonava ning KOKO arhitektide Karina Niinepuu ja Indrek Miku koostöös. „Uus-Mustamäe elumajade ja seda ümbritseva elukeskkonna kavandamisel lähtusime eesmärgist luua kasutajasõbralik ja turvaline elukeskkond, mille hoonestus oleks ratsionaalne, kuid muljelt mitmekesine. Tulemuseks saab olema terviklik, oma identiteediga elamukvartal,“ selgitas KOKO arhitektide partner Raivo Kotov.

„KOKO arhitektide kaasamine arendusprojekti väljatöötamisse oli Bonava jaoks loogiline samm, sest ka algse detailplaneeringu lahenduse on loonud KOKO. Eesti ühe parima arhitektuuribürooga koostöös on valmimas tõeliselt kaasaegne ja huvitav Uus-Mustamäe elukeskkond“, lisas Bonava arendusjuht Martin Rikolas.

4-, 6- ja 8-kordsete Uus-Mustamäe kortermajade, hoovialade ja Aiandi tänava ehitus algab juba sellel kevadel ning esimesed kodud antakse klientidele üle 2019. aastal. Kõigi 750 uue korteri ja kogu kvartali väljaehitamiseks kulub 5-7 aastat. Kodude läheduses asuvad koolid ja lasteaiad, huvikool, Mustika keskuse kauplused ning spordiklubi, kino ja mitmete restoranidega Mustamäe keskus.

Kristiina Sild

Kommunikatsioonispetsialist, MEEDIAPÄRINGUD