Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Meie ajalugu

NCC-st alguse saanud Bonava on kodude ja naabruskondade loomisega tegelenud aastakümneid, esimese kodu ehitasime juba 1930ndatel.

80 aastat kogemust kodude loomisel

Aastate jooksul oleme nii oma projektide kui ettevõtete omandamise kaudu saanud kogenud elamuarendajaks. Üheks meie tähtsaimaks sammuks kodude ehitamise suunas laiemalt oli NCC liitumine elamuarenduse vallas suuri kogemusi omava Siabiga. Kõige tähtsama verstapostini jõudsime aga 2016. aasta kevadel, kui NCC Housing sai omaette ettevõtteks ning sündis uus kaubamärk - Bonava. Nüüd tegeleb Bonava hästi väljakujundatud kodude ja naabruskondade loomisega.

Ajalugu numbrites

1930ndad

Hiljem meie ettevõtte poolt omandatud Svenska väg AB, Diös Byggnads AB, Bygg-Oleba ja Byggnadsaktiebolaget Olle Engkvist ehitasid oma esimesed majad.

1960ndad

Siab hakkab mõtlema aina suureplaanilisemalt. 1963. aastal ostame arvuti, mis aitab meil süstemaatiliselt töötada moodulite ja uute tehnikatega. Tootmisesse võetakse valmismoodulid.

1979-1990

Siab omandab ettevõtted Diös Byggnads AB, Bygg-Oleba ja Byggnadsaktiebolaget Olle Engkvist.

1990ndad

Siab Immobilieni kaudu laienetakse Saksamaale. 1997. a saab Siabist NCC osa. Põhjamaade elamuosakond kasvab Soomes ja Taanis tegutsevate ettevõtete omandamise läbi.

2009

NCC Housing saab NCC raames omaette tegevusvaldkonnaks, mis tegutseb selleks hetkeks juba kaheksas riigis: Rootsis, Soomes, Taanis, Norras, Saksamaal, Eestis, Lätis ja St. Peterburis.

2016

Omades laiaulatuslikke kogemusi kodude loomisel, Bonava eraldub NCC-st eesmärgiga rajada kodusid ja naabruskondi.