Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Virtuaalne aastavahetuspidu

Nüüd, kus vaiksed jõulud seljatatud, soovivad paljud meist aastavahetust mööda saata pisut hoogsamalt ja lõbusamalt. Koroonaaeg nõuab aga uusi lahendusi, kuidas kohtuda sõpradega ning samal ajal mitte levitada viirust. Üks korralik virtuaalne pidu on sel puhul tore mõte. Et see mööduks põnevamalt, pakume mõned nutikad ideed, milliseid tegevusi saab Interneti vahendusel koos sõpradega teha.

Veebi-kokkamine on lõbus

Üheks suurepäraseks ühiseks tegevuseks on koos söögivalmistamine ning söömine. Juba enne pidu jagage omavahel lemmikretsepte, mida olete korduvalt kasutanud ning mis on teie «firmamärgiks». Igaüks saab valida teiste saadetud retseptidest ühe, mida proovib aastavahetuse virtuaalpeol järgi proovida.

Tore on see, et kui valmistamise käigus peaks tekkima küsimusi, saab retseptiomanikult kohe järele pärida. Hiljem samaaegselt hõrgutisi süües on hea võimalus valminud roogadest arvamusi jagada. Kui mõned sõbrad elavad lähedal, võib osa tehtud toidust karpi pakkida ning neilegi maitsmiseks kontaktivabalt ukse taha viia.

Naljakas pildigalerii tõstab tuju

Koguge juba varem kõikidelt peolt osavõtjatelt naljakaid fotosid, millest kokku panna lühivideo. Näiteks võite kasutada just pisut “äpardunud” pilte, mida nii tihti sotsiaalmeedias jagama ei kiputa. Huumor ühendab seltskonna ja praegusel ajal on nali ja naer eriti vajalikud.

Säti end pidulikult riidesse

Kuigi kodus olles võib tekkida tahtmine jääda mugavatesse koduriietesse, tasub siiski kokku leppida, et riietutakse pidulikumalt. See loob vajaliku meeleolu eelkõige iseendale – jääb tunne, et tegu on ikkagi olulise üritusega ja selle nimel tasub vaeva näha. Viimasel ajal on olnud niigi vähe võimalusi end üles lüüa, seega aastavahetuse virtuaalpidu võiks olla just hea koht, kus seda teha.

Kui lihtsad pidulikud riided tunduvad samuti igavavõitu, leppige kokku hoopis kindel teema, millest kõik võiksid proovida kinni hoida – nt maskiball, põnevad põlled, kindel ajastu vmt.

Vahvad detailid loovad meeleolu

Valmistu peoks ning soeta või meisterda ise mõned lisadetailid, mis aitavad peomeeleolu rohkem esile tuua. Näiteks võib kaunistada kodu ja veebikaamerasse jäävat ala lipuridadega, tulukestega või meeleoluvalgustitega. Pähe saab panna «peomütsikese» või teha paberist/papist foto-rekvisiidid (prillid, kroon pähe jne).

Südaöist ilutulestikku on võimalik asendada säraküünalde põletamisega. Jälgida tuleks muidugi tuleohutust ning võimalusel tuba akna kaudu õhutada.

Soovime kõigile toredat aastavahetust!