Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Argised nipid keskkonnasäästlikuks majandamiseks

Väikesed argised tegevused toovad pikemas perspektiivis suurt kasu nii keskkonnale kui su rahakotile. Jagame mõnda lihtsat nippi, kuidas oma argielu keskkonnasäästlikult korraldada ja seejuures kodukulusid kokku hoida.

Pese end kiiresti duši all

Eelista vanni veega täitmisele dušši. Kui püüad jälgida, et igapäevasele duši võtmisele võiks kulutada poole tunni asemel veerand, säästad aastaga juba olulise rahasumma.

Jälgi külmikus õiget temperatuuri

Hoia külmikus õiget temperatuuri. Külmikus piisab +6 kraadist ja sügavkülmas -18 kraadist. Õige temperatuuri hoidmisega säästad nii elektrienergiat kui raha.

Hoia pannil kaas peal

Pane pliidil süüa tehes alati pannile kaas peale. Nii kulutad ainult kolmandiku ilma kaaneta söögitegemisele kuluvast energiast.

Pärast kasutamist lülita õhupuhasti välja

Lülita köögi õhupuhasti välja, kui sa seda enam ei kasuta. See viib nimelt hulga sooja toaõhku välja ja ilma kütta pole ju mõtet.

Pane nõudepesumasin täis

Nõudepesumasin on tubli kodune abiline, mis paljudes köökides sageli täisvõimsusel töötab. Kasuta masinat nutikalt, täites selle enne käivitusnupule vajutamist korralikult. Sageli piisab ka lühemast programmist, et nõud puhtaks pesta.

Pese pesu keskkonnateadlikult

Enamasti piisab pesu puhtaks pesemiseks 40 kraadist. Kasuta keskkonnamärgisega pesuvahendit ja järgi doseerimisjuhiseid pakendil. Tihti kasutatakse pesuvahendit rohkem kui tegelikult vaja. Pesu värskes õhus kuivatamine on keskkonna seisukohalt loomulikult absoluutselt parim valik, kuid hea alternatiiv on ka trummelkuivati.

Kontrolli toatemperatuuri

Kas teadsid, et toatemperatuuri alandamine juba ühe kraadi võrra vähendab küttekulusid ligi viie protsendi võrra? Reisile minnes või pikemalt kodust lahkudes reguleeri küte madalamaks või lülita täiesti välja.

Tuuluta tube kiiresti ja tõhusalt

Tuba vajab tuulutamist? Tee seda kiirelt ja nutikalt. Lühiajaline ruume läbiva tuuletõmbega tuulutamine on palju tõhusam kui akent pikema aja jooksul paokil hoida.


Bonava ehitab keskkonnasäästlikke kodusid

Keskkonnasäästlik kodu ei ole hea ainult sinu jaoks, vaid ka ühiskonna ja tulevaste põlvede jaoks. Seetõttu ehitame Bonavas kodusid, mis on ressursitõhusad, aitavad elada säästlikult ning on sulle abiks taastuvenergia ja kliimasõbralike energiaallikate eelistamisel.

Me projekteerime hooneid, mille materjalivalik ja insenertehnilised lahendused tagavad energiatõhusad ja seeläbi keskkonnasõbralikumad kodud. Sealjuures sorteerime ka ehitusprotsessi käigus tekkivaid jäätmeid.

Jätkusuutliku kodu jaoks on ülimalt tähtis kvaliteetne õhk kodus. Kõigis meie kodudes on soojustagasutsega ventilatsioonisüsteem, mis tagab kvaliteetse õhu madalate kuludega. Nauditava sisekliima loomisel mängib olulist rolli ka kütte ning akende valik ja asukoht. Kõigele sellele pöörame planeerimisjärgus suurt tähelepanu, et luua kvaliteetseid kodusid, kus on hea elada.