Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Uus-Mustamäe park

Uus-Mustamäele kerkiv elamukvartal pakub lisaks mugavatele ja kaasaegsetele korteritele ka rohkelt mõnusaid ajaveetmisvõimalusi kvartali 7000-ruutmeetrises pargis. Pargi planeerimisel on maastikuarhitekt Helen Lindvere mõelnud nii aktiivsetele koolieelikutele kui sõprades seltsis veedetud mõnusatele suvistele grilliõhtutele.

„Pargi projekteerimisel pidasin silmas seda, et see pakuks vaba aja veetmise võimalusi nii väikelastele, noortele kui ka täiskasvanutele, noortele emadele ja isadele ja ka eakamatele,“ tutvustab arhitekt. Seega ongi parki planeeritud mitmekülgne haljastus, mis suurt ala liigendab. Eriilmelised puud pakuvad võimaluse nautida aastaaegade vaheldumise kaunist mängu, madal hekk loob justkui erinevad ruumid pargi sees ning lillepeenrad pakuvad silmailu jalutuskäigul. Pikk valgustatud pargitee kutsub jalutama igal ajal.

Lisaks loob hubast kodutunnet ka parki kavandatud viljapuuaed, mis annab võimaluse ka korteriomanikel korjata õunu-pirne ja teisi looduse ande justkui oma koduaiast. Kuldsõstra põõsalt saavad lapsed noppida väikese vitamiinidest pungil ampsu, astelpajumarju saab pista turgutuseks sügisese tee sisse.

Hetked sõprade ja lastega

Ligi 750 korteriga Uus-Mustamäe kvartali südames asuvast pargist saab kohtumispaik sõpradele, naabritele ja uutele tuttavatele. „Loome õnnelikku naabruskonda, mille ilus avalik ala loob alati võimalusi suhtlemiseks,“ kinnitab arhitekt.

Koduhoovile iseloomulikele tegevustele mõeldes on elamukvartali pargis ka plats grillimiseks ning mitu piknikuala, kus suveõhtutel sõpradega mälestusi luua või mis lapse sünnipäevaks lipukeste ja õhupallidega kaunistada, et siis pikk päev lõbutsedes veeta.

Lastele mõeldes on pargis ka mitu kodulähedast mänguväljakut, kus koolieelikud saavad turvaliselt turnida ning väiksemad rüblikud liivakastis oma ehitusoskused mängu panna. Mänguväljakud on kaetud turvalise kummikattega, et mänguhoos saadud müksud ja kriimud võimalikult valutud oleksid.

Uus Mustamäe Park 4 TOODE 2_cropped.jpg

Külluslikud sportimisvõimalused

Mõeldes aktiivsematele Uus-Mustamäe elanikele on pargi lahutamatuks osaks ka tervisespordivahendid. Nii on arhitekt planeerinud osaks pargist fitness-seadmed lapsevanematele, kes kodulähedases pargis lapsega aega veedavad ning venitamispuud neile, kes naasevad tervisejooksult või rattasõidult.

Noored sportlased saavad tõukerattaga või rulaga trikisõiduoskusi lihvida iseloomulike küngastega pump track rattarajal. „Selline rada on algupäraselt trikiratturitele mõeldud, kuid meie planeeritud rada on pigem lastele ja algajatele – seal saab sõita nii ratta kui tõukerattaga. See tähendab ka seda, et profitrikitajatele on see liiga igav ja ei tasu karta, et sinna tulevad võõrad sõitjad,“ rõhutab arhitekt.