Active lifestyleamusement2apartment2Architecturearrow-downPage 1Group 3arrow22arrow2arrow2attachbike2blocks2bus2cafecalendar2check2close2collapse2CollapseCommon facilitiesGroup 2CloseGood SVG BlackOK SVG BlackPoor SVG BlackVery good SVG BlackVery poor SVG Blackamusement2Culture EntertainmentShapedocument2document_blankdoublearrowarrow2arrow2arrow22Eat Drinkemail2expand2external_link2Family friendlyfavourite2filter2Getting thereGreen solutionsgrocery_store2grocerystoreShapeHealthcareheart_activeHeart filled SVG Blackheart_inactiveholiday_cottage2Shapehospital2house2mypagespin_distanceicon-unit-v2like2list2Local servicesbonava logotype primarybonava logotype secondarybonava logotype_symbolMaintenance SVG BlackMap-pinminus2minus2mobile2parkNature activitiesnature_trails2Neighbourhood storyclose - kopiaparking2pdf2plot2plus2Group 2external_link2preschool2restaurant2row_house2schools2Schoolssearch2semi_detached2settings2Shoppinglocal_services2Social lifestyleSpecial featuregymtapTools SVG BlackGroup 2tube2user2

Löwenruh

Löwenruh´ park – Mustamäe ajalooline pärl

Löwenruh’ park on üks kauneimad ja lopsakamaid rohealasid Mustamäel.

Park kuulus kunagi Mustamäe ja Linnu tee nurgal asunud suvemõisa juurde. Maa eraldati suvemõisa tarvis aastail 17. sajandil, mil Kristiine heina­maa tükeldati 46 osaks ja müüdi linna­kodanikele. Pärast Põhjasõda läks suve­mõis hilisema Tallinna kuberneri Friedrich von Löweni valdusesse, siit on tulnud ka pargi nimi. 1774. aastal Pärnu maanteelt kunagise suvemõisani rajatud tee on praegu tuntud Linnu teena.

Löwenruh


1798. a avati siin lõbustus‑ ja kümblus­asutus, kus tegeldi ka ravimisega. Tegutses restoran, kondiitri­äri, tantsu­saal, oli avatud keegli­rada ja laske­tiir, mõisas mängiti ka näitemänge.
Pargi põhiline, praeguseni säilinud planeering pärineb arvatavasti 19. saj lõpust ja 20. saj algusest, mil on istutatud enamik pargi keskosa vanu puid. Pargi ristkülikukujulist keskosa ümbritsevad kõigist külgedest tiigid. Alles on kivisild, hobuse­tall ja jääkelder.

Siin on toodetud äädikat, šokolaadi, tegeldud kalakasvandusega ning peetud puukooli.

Tänapäeval asub pargis 14 vaatluspunktiga õpperada, mis tutvustab loodust ja ajalugu. Sissepääsu juures asub skulptor Tauno Kangro restaureeritud lõvikuju, tähendab ju pargi nimi tõlkes „lõvirahu“. 2008 avati pargis keskaegset kindlust meenutav kogu pere mänguväljak. Suviti rõõmustavad siin linnarahvast tasuta kontserdid ja mitmed laadad.