Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Kuidas taimedega kodu kaunistada

Mööbel, tekstiilid ja huvitavad aksessuaarid mängivad kodu sisustamisel suurt rolli. Kuid sama olulised on ka taimed, mis võivad anda kodule hoopis teise ilme ning luua seal mugava mikrokliima.

Tänapäeva sisekujunduse maailmas kolivad taimed aknalaudadelt tubadesse ja neist saavad samasugused interjöörielemendid nagu seda on põrandalamp või kummut. Taimed aitavad luua kodus hubast keskkonda. Valides välja taimedele sobiva asukoha ja sobiva sordi, võite anda ruumile aristokraatliku, minimalistliku või ka teistlaadi ilme, seda just vastavalt enda eelistustele. Lisaks sellele aitavad taimed tänu oma õhku puhastavatele omadustele kaasa õdusa mikrokliima loomisele.

Ruumi jaotamine taimede abil

Suures toas mõjuvad taimed tinglike piiridena ja on ruumi planeerimise omaette elemendiks.  Asetage riiul või postament koos taimedega kohta, kuhu soovite tekitada visuaalse piiri  elav piir aitab kaasa ruumi osadeks jaotumisele.

Lilleamplid  

Asetage lillepotid amplikorvidesse. Amplid võib riputada akendele või mistahes teise kohta toas – see sõltub sellest, kui palju need konkreetsed taimed armastavad päikesevalgust. Ärge valige amplites kasvatamiseks üksnes rippuvaid taimi. Proovige ka erinevaid lihaktaimi või isegi väikeseid kaktuseid.

Kõrged taimed

Otse põrandal paiknevates pottides või väiksemal postamendil kasvavad suured taimed muudavad ruumi suuremaks ja huvitavamaks. Valikut on palju.  Näiteks kääbusoliivipuud või erinevad vilju kandvad puud, mitmesugused palmitüübid, dekoratiivpõõsad või suurelehelised taimed.  

Mittestandardne lähenemine

Loomingulise lähenemisega kodu kaunistamisele saab taimedega luua kodus veidi mängulisema atmosfääri. Proovige istutada lilli väikestesse esemetesse nagu näiteks vana teekann, klaasnõu või puidust kast. Veenduge, et kasutate hästitoimivat vee juhtimise süsteemi, et vähendada vee tungimist läbi põhja. Lisaks on veel üks võimalus traditsiooniliste pottide mitmekesisemaks muutmiseks – keerake nende ümber jõupaber, mõni kaart või noodipaber.

Kodu võib muutuda roheliseks ka ilma suurte kohevate lehttaimedeta. Kogu kavalus peitub õige ja teie koju ning teie elulaadiga sobiva taimeliigi valimises. Erinevad kaktused ja lihaktaimed ei vaja hoolitsemisel ja istutamisel reeglina erilisi jõupingutusi. Ei pea tingimata olema kogenud aednik, piisab ka sellest, kui valite välja teile sobiva taimeliigi ja pärast lihtsalt naudite saadud tulemust.