Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Eesti viimase kümnendi suurim elamuarendus on valmis saanud

07.09.2022, 10:09

Elamuarendusettevõte Bonava lõpetas Haaberstis, Kakumäel, Pärnaõue elamuarenduse viimase etapiga. Kolm rajatavat kortermaja Printsu teel oli viimane osa Pärnaõue elupiirkonnast, mis on viimase kümnendi üks suurimaid erakapitalil põhinevaid elamuarendusprojekte.

Pärnaõue esimeste elamute rajamist alustati 2008. aasta kevadel. Enam kui kümne aastaga on valminud 45 maja 740 korteriga, mis on koduks rohkem kui 1500 elanikule. Viimases etapis valmisid Pärnaõue rahulikuimas piirkonnas, Printsu teel, kolm kahekordset Pärnaõue Premium Star elamut. Esimestele klientidele on uued kodud juba üle antud.

„Pärnaõuest on kujunenud terviklik elupiirkond, mis on eriti sobilik lastega peredele ja aktiivset eluviisi harrastavale linnainimesele. Saame Bonavas öelda, et Pärnaõue on olnud üks meie eduloo alustalasid ning Premium Star kodud sobivad suurepäraselt lõpetama meie suuremahulist arendustegevust Pärnaõuel,“ märkis Bonava Eesti tegevjuht Taavi Soorm.

Viimase etapi valmimine pani punkti kogu Pärnaõue elupiirkonna arendamisele. Järgmisena rajab Bonava Haaberstisse, Harku järve lähedusse, hobuserauakujulise Pikaliiva Kaarmaja. Piirkonda kerkib järgneva kolme aasta jooksul kahes etapis kokku neli korterelamut 160 koduga. Samas piirkonnas toodi käesoleval aastal turule ka Järveotsa Kodude viimane etapp. Harku järve läheduses asuvasse elupiirkonda kerkib kokku viis korterelamut 174 korteriga ning terviklik elukeskkond koos läbimõeldud puhke- ja mängualadega valmib 2023. aasta sügiseks.

„Olukorras, kus pakkumismahud on vähenenud, ei ole Bonava hoog raugenud. Vastupidi – oleme käesoleval aastal turule toonud uued etapid ka Uus-Mustamäel ja Järveotsa Kodudes Haaberstis ning jätkame kõigi uute projektidega plaanipäraselt,“ sõnas Bonava juhtkonna liige Lauri Laanoja.

Tänastes muutlikes turutingimustes muutub koduostjate jaoks üha määravamaks kinnisvaraarendajate usaldusväärsus ja läbipaistev tegutsemine. Vastutustundliku ettevõttena soovib Bonava ka praegustes turutingimustes kinnitada, et olenemata võimalikust sisendhindade tõusust, järgitakse oma seniseid tegutsemispõhimõtteid – uue kodu ostjad saavad olla kindlad, et müügilepingus sätestatud hind on lõplik ning kodu valmimise käigus ümbervaatamisele ei kuulu.

Pärnaõue videoklipp