Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Kutselised ja vabatahtlikud päästjad panid end valmivas korrusmajas proovile

17.06.2022, 15:37

14. juuni lõunal said Saku komando vabatahtlikud ja Lilleküla ning Kesklinna komandode kutselised päästjad kokku Haaberstis valmivas Järveotsa Kodude arenduse korrusmajas, et harjutada hädaolukorras tegutsemist, evakueerimist ning suitsusukeldumist.

Õppuse käigus imiteeriti tulekahju teket valmivas korrusmajas ning harjutati koostööd ehitusmeeskonna ja päästjate vahel.

Õppuse muutis eriliseks toimumise keskkond, sest ehitusplatsidel tuleb nii suures mastaabis päästesündmuseid harva ette ning võõras olustik oli päästjatele proovikiviks. Ehitusmeeskond sai teisalt aga harjutada hädaolukorras tegutsemist ja evakueerimist.  

Peakorraldaja, Bonava ehitusjuht ja Saku vabatahtliku päästekomando päästja Siim Toots ütles pärastlõunal, et õppus läks plaanipäraselt ning ootamatusi ette ei tulnud.  „Kõik, mida soovisime harjutada ja läbi mängida, sai tehtud,“ märkis ta.

Vabatahtlikele päästjatele suitsusukeldumise võimekuse andmine on väga värske arengusuund, mida Päästeamet soovib tulevikus juurutada. Just seetõttu oli õppus olulise tähtsusega just vabatahtlikele päästjatele. Päästeamet jäi õppusega väga rahule ning loodab, et saab sarnast võimalust tulevikus ka teistele komandodele pakkuda.

Bonava Eesti töökeskkonna ja -ohutuse juhi Reimu Saaremaa sõnul on plaan sarnaseid õppuseid oma objektidel teha ka tulevikus. „Õppus annab meile hea võimaluse oma protseduure testida ning saada ülevaade oma tugevatest ja nõrkadest külgedest, et saaksime võimalikeks ohuolukordadeks paremini valmistuda,“ sõnas Saaremaa.