Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.
Tulekul

Kirsiõue

Hubaselt põhjamaine naabruskond Sakus

Üldpind:
43,2 - 82,1 m²
Toalisus:
2 - 4

Tutvustus

Hubaselt põhjamaine naabruskond Sakus

Uues Kirsiõue naabruskonnas kulgeb elu rahulikus ja stressivabas rütmis.  Kirsiõue, uusarendus Saku aleviku piiril, on ümbritsetud metsatukast ning uuselamutest. See on paik, kus pere pisemad saavad naabrilastega turvaliselt ise õue minna ning kõik vajalik on kodu lähedal, vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel.

Kirsiõue elamute arhitektuurikeel on kaasaegne ja põhjamaine. Maheda satiinklaasi ja soojade aktsentvärvide kombinatsioon loob modernseid kontraste, sobitudes seejuures ajaloolise asumi miljööga. Uusi kodusid iseloomustavad kõrged maast laeni aknad, avarad rõdud ja läbimõeldud planeeringud. Uhiuues kodus saad hoida küttekulud kontrolli all – uutele elamutele omistatakse eriti energiatõhus B-energiaklass. Mugavat elukorraldust pakuvad parkimine koduhoovis ning panipaik esimesel korrusel, kus lapsevankrit või sporditarbeid hoiustada.

Galerii

Kirsiõuel oli eesmärgiks luua mahuliselt põnev arhitektuurikeel. Kuigi kaugelt vaadates tundub, et projekt kerkib tasasele pinnale, on kahe kõrvuti asuva hoone maapinnast tingitud kõrguslik vahe mitu meetrit. Põnevaks väljakutseks osutus lahendada ligipääsetavus ja kõrguste vaheldumine elegantselt. Korduvusest tingitud monotoonsust on murtud fassaadi liigendamisega, mis annab majadele nende iseloomuliku väljanägemise. Samuti on tavapärasest rohkem mängitud rõdude suurusega, mis annab lihtsale ehitusmahule tuntava dünaamilisuse.

Karel Kask, Bonava arhitektide meeskonna juht

Naabruskond

 • Saku - kõrgelthinnatud ajalooline asum

  Saku on väljakujunenud ja rahulik elupaik, mida iseloomustavad rohelus, vaikus ja ühtne kogukonnatunne. Saku Selver on uus kodupood, kuhu jalutad vaid viie minutiga. Läheduses asuvad tervise- ja perearstikeskus ning mitmed toidupoed ja kohvikud.

 • Sport ja vaba aeg

  Elades Kirsiõuel saad igapäevatoimetused tehtud jalgsi või jalgrattal. Tervislik eluviis on siin lihtne ja iseenesestmõistetav. Tee kosutav jalutuskäik ajaloolises mõisapargis, veeda vaba aega aktiivselt lähedal asuvates rabametsa terviseradadel või pane end proovile vaid kodu lähedal asuvas disc golfi pargis. Spordisõpru rõõmustavad ka Saku spordikeskus ning staadion.

 • Lastesõbralik elupaik

  Kirsiõuelt sõidavad lapsed kooli jalgratta või tõuksiga vaid 10 minutit. Iseseisvalt, sõprade ja naabrilastega, nagu vanasti. Lisaks Saku Gümnaasiumile ja mitmele lasteaiale ja -hoiule tegutseb siin ka muusikakool, kus tutvust teha pilliõppega. Turvalise ja rahuliku elupaigana on Saku kõrgelt hinnatud just lastega perede seas.

 • Mugav ühendus linnaga

  Saku eeliseks on kiire ja mugav ühendus Tallinnaga.  Autoga sõidad Kirsiõuelt näiteks Järvele vaid 15 minutit ning tänu kaasaegsele rongiühendusele jõuad Sakust Balti jaama mugavalt vaid 25 minutiga.