Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Pirita rand

Pirita rand

Tallinna suurim liivane supelrand on tallinlaste vaba aja veetmise meelispaik.

Pirita rand on üks Tallinna vanimaid randu, seda hakati suvituskohana kasutama juba 19. sajandi lõpus. Randa külastasid peamiselt kohalikud elanikud, kes tulid siia peale kurnavat tööpäeva paariks tunniks lõõgastuma. Pühapäeviti nauditi rannamõnusid ja supeldi ka pikemalt. 20. sajandi alguse reklaambrošüürides nimetati Pirita randa „ilusate kehade, saledate jalakeste ja võluvate vormide börsiks". Võib muigega öelda, et ajalugu kordab end ja midagi pole muutunud.

Ka tänastele rannalõvidele pakuvad aktiivset meelelahutust mänguväljakud, palliplatsid ning mitmed söögi- ja joogikohad. Tule proovi surfamist või osale SUPi matkal või SUP fitnessis. Trenni oodatakse nii väikseid kui suuri merekarusid. Seikle Pirita seikluspargis, mis asub otse rannahoone kõrval puudele ehitatud radadel. Avasta ennast ja kaaslasi põnevates olukordades.

Kes aga eelistab kuumal rannaliival lesida või lõbusat perepiknikku pidada, siis neile pakub Pirita merelisi vaatemänge - tihe reisi- ning väikelaeva liiklus Tallinna lahel, mitmed veespordiharrastajad, arvukalt purjetajaid. Traditsiooniliselt kuulub Pirita juurde paadilaenutus, võta pere või sõbrad kaasa ning avasta Piritat jõe pealt. Pirita rand on hinnatud ka Sinilipu ökomärgistuse vääriliseks.