Active lifestyleamusement2apartment2Architecturearrow-downPage 1Group 3arrow22arrow2arrow2attachbike2blocks2bonavapinbonavapin-in-availablebus2cafecalendar2check2close2collapse2CollapseCommon facilitiesGroup 2CloseGood SVG BlackOK SVG BlackPoor SVG BlackVery good SVG BlackVery poor SVG Blackamusement2Culture EntertainmentShapedocument2document_blankdoublearrowarrow2arrow2arrow22Eat Drinkemail2expand2external_link2Family friendlyfavourite2filter2Getting thereGreen solutionsgrocery_store2grocerystoreShapeHealthcareheart_activeHeart filled SVG Blackheart_inactiveholiday_cottage2Shapehospital2house2mypagespin_distanceicon-unit-v2like2list2Local servicesbonava logotype primarybonava logotype secondarybonava logotype_symbolMaintenance SVG BlackMap-pinminus2minus2mobile2parkNature activitiesnature_trails2Neighbourhood storyclose - kopiaparking2pdf2plot2plus2Group 2external_link2preschool2restaurant2row_house2schools2Schoolssearch2semi_detached2settings2Shoppinglocal_services2Social lifestyleSpecial featuregymtapTools SVG BlackGroup 2tube2user2

Pirita rand

Pirita rand

Tallinna suurim liivane supelrand on tallinlaste vaba aja veetmise meelispaik.

Pirita rand on üks Tallinna vanimaid randu, seda hakati suvituskohana kasutama juba 19. sajandi lõpus. Randa külastasid peamiselt kohalikud elanikud, kes tulid siia peale kurnavat tööpäeva paariks tunniks lõõgastuma. Pühapäeviti nauditi rannamõnusid ja supeldi ka pikemalt. 20. sajandi alguse reklaambrošüürides nimetati Pirita randa „ilusate kehade, saledate jalakeste ja võluvate vormide börsiks". Võib muigega öelda, et ajalugu kordab end ja midagi pole muutunud.

Ka tänastele rannalõvidele pakuvad aktiivset meelelahutust mänguväljakud, palliplatsid ning mitmed söögi- ja joogikohad. Tule proovi surfamist või osale SUPi matkal või SUP fitnessis. Trenni oodatakse nii väikseid kui suuri merekarusid. Seikle Pirita seikluspargis, mis asub otse rannahoone kõrval puudele ehitatud radadel. Avasta ennast ja kaaslasi põnevates olukordades.

Kes aga eelistab kuumal rannaliival lesida või lõbusat perepiknikku pidada, siis neile pakub Pirita merelisi vaatemänge - tihe reisi- ning väikelaeva liiklus Tallinna lahel, mitmed veespordiharrastajad, arvukalt purjetajaid. Traditsiooniliselt kuulub Pirita juurde paadilaenutus, võta pere või sõbrad kaasa ning avasta Piritat jõe pealt. Pirita rand on hinnatud ka Sinilipu ökomärgistuse vääriliseks.