Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Lauluväljak

Lauluväljak

Kuigi lauluväljak seostub paljude jaoks eelkõige laulupidude ja kontsertide paigana, on Lauluväljaku park kõigile alati avatud – 7 päeva nädalas ja 24 tundi ööpäevas.

Kõige tuntum Tallinna lauluväljaku rajatis on kindlasti laululava, mis oma praeguse väljanägemise sai 1960 a toimunud XV üldlaulupeoks. Lava mahutab 15 000 lauljat ning väljakule on laulma kogunenud ligi 300 000 inimest. Praegusele asukohale, Narva maantee ja Pirita tee vahelisele maa-alale, ehitati laululava aga juba 20ndate lõpus. Lauluväljaku tuletorni tipus läidetakse leek ainult laulupidudeks. Möödunud pool sajandit on muutnud selle rahvusvaheliselt tuntud arhitektuuriteose Eesti jaoks väärikuse, vabaduse ja värskuse sümboliks, selle kaare all oleme laulnud end vabaks.

Mitmekülgse ja multifunktsionaalse kõik-ühes vaba aja veetmise kohana on see kindlasti üks parimaid valikuid Tallinnas. Siin leidub seinast seina tegevusi kogu perele ja sõpruskonnale. Tempoka tööpäeva lõpuks sobib hästi rahustav  jalutuskäik suurel pargialal, kus saab tutvuda toredate vaatamisväärsustega. Näiteks tuletorni, laulva pingi, Gustav Ernesaksa kuju, heliskulptuuri Cromaticoga jne. Veidi pinget ja hasarti saab lisada seltskonnaga tulles – pargi ala on ideaalne, et korraldada põnev fotojaht või ette võtta orienteerumine ehk „gepsimise“ võistlus. Samuti on populaarne elektroonilise mängujuhiga seltskonnamäng „Nagu nupud laual“. Kes aga on ekstreemsemate kogemuste otsinguil, võib ette võtta mitmetunnise 10-20 liikmelise grupiga tuletornist köiega laskumise seikluse. Närvikõdi on garanteeritud.

Talvel on mõnus lastega lauluväljaku nõlvadel kelgutada, kus mujal Tallinnas on võimalik nii pikka liugu lasta! Siit leiab kümneid sobivaid kohti seltskonnaga suvise pikniku pidamiseks, olgu selleks suurem lage ala või mõni vaiksem parginurk. Niisiis, lauluväljak ei ole vaid laulupidu või rock-kontsert, siin leiab avastamist ja tegevusi igaks päevaks.