Active lifestyleamusement2apartment2Architecturearrow-downPage 1Group 3arrow22arrow2arrow2attachbike2blocks2bonavapinbonavapin-in-availablebus2cafecalendar2check2close2collapse2CollapseCommon facilitiesGroup 2CloseGood SVG BlackOK SVG BlackPoor SVG BlackVery good SVG BlackVery poor SVG Blackamusement2Culture EntertainmentShapedocument2document_blankdoublearrowarrow2arrow2arrow22Eat Drinkemail2expand2external_link2Family friendlyfavourite2filter2Getting thereGreen solutionsgrocery_store2grocerystoreShapeHealthcareheart_activeHeart filled SVG Blackheart_inactiveholiday_cottage2Shapehospital2house2mypagespin_distanceicon-unit-v2like2list2Local servicesbonava logotype primarybonava logotype secondarybonava logotype_symbolMaintenance SVG BlackMap-pinminus2minus2mobile2parkNature activitiesnature_trails2Neighbourhood storyclose - kopiaparking2pdf2plot2plus2Group 2external_link2preschool2restaurant2row_house2schools2Schoolssearch2semi_detached2settings2Shoppinglocal_services2Social lifestyleSpecial featuregymtapTools SVG BlackGroup 2tube2user2

Kumu Kunstimuuseum

Kumu Kunstimuuseum

Kumu ei ole vaid suur kunstisaal, kus eksponeeritakse maale ja skulptuure. Siit leiavad aktiivseid tegevusi nii pered kui sõpruskonnad.

Kumu kunstimuuseum on 1919 a asutatud Eesti Kusntimuuseumi peahoone ja filiaal, milles säilitatakse ja eksponeeritakse ligi 60 000 teosest koosnevat maailma suurimat eesti kunsti kogu. Kadrioru parki kerkinud Kumu kunstimuuseum avati 2006. aastal.

Kumu auditooriumides toimub arvukalt kontserte, filmiõhtuid ja loenguid.Perehommikutele on oodatud vanemad oma 4–8-aastaste lastega, kus tutvustatakse ühte Kumu näitust ning kus lastel on võimalik katsetada põnevaid loovtöid ateljees – nagu päris kunstnik. Ka päris pisikesed, 1-3 aastased põnnid on oodatud kunstiga tutvuma läbi lugude jutustamise, mängu, muusika, liikumise ja teiste loovtegevuste. Kumu korraldab iganädalasi laste ja noorte kunstistuudioid, suviti toimub linnalaager. Täiskasvanutelgi on võimalik pintsel kätte võtta ja erinevatel kursustel oma loominguline pool välja tuua.

Miks mitte pidada oma järgmist sünnipäeva või muud tähtpäeva Kumus? Selleks leidub erilisi ja meeldejäävaid programme igas vanuses osalejatele. Näitusesaalides ja kunstiateljees toimuval lõbusalt harival pidupäeval saab nii ise kunsti teha kui kunstiteemalisi mänge mängida, mis on kohandatud just sinu seltskonna soovile. Sünnipäevad, tähtpäevad ning lihtsalt elamuslikult koosveedetud hetked leiavad aset Kumus.

Suveks on Kumu sisehoovi üles seatud lauatenniselauad, mis ootavad kõiki huvilisi sisehoovi lahtiolekuaegadel mängima. Kõik mänguks vajaliku leiab kohapealt. Kumu erilist sisehoovi on võimalik avastada ka orienteerumismängu mängides. Juunist augustini on avatud Kumu katuseterrass, kus laiuvad avarad linnavaated. Kunstinäituse külastamise juurde käib kindlasti ka kohv ja kook muuseumi kohvikus, mille kõrvale on mõnus elamusi jagada ja teha ehk plaane järgmise sünnipäeva pidamiseks just Kumus.