Active lifestyleamusement2apartment2Architecturearrow-downPage 1Group 3arrow22arrow2arrow2attachbike2blocks2bonavapinbonavapin-in-availablebus2cafecalendar2check2close2collapse2CollapseCommon facilitiesGroup 2CloseGood SVG BlackOK SVG BlackPoor SVG BlackVery good SVG BlackVery poor SVG Blackamusement2Culture EntertainmentShapedocument2document_blankdoublearrowarrow2arrow2arrow22Eat Drinkemail2expand2external_link2Family friendlyfavourite2filter2Getting thereGreen solutionsgrocery_store2grocerystoreShapeHealthcareheart_activeHeart filled SVG Blackheart_inactiveholiday_cottage2Shapehospital2house2mypagespin_distanceicon-unit-v2like2list2Local servicesbonava logotype primarybonava logotype secondarybonava logotype_symbolMaintenance SVG BlackMap-pinminus2minus2mobile2parkNature activitiesnature_trails2Neighbourhood storyclose - kopiaparking2pdf2plot2plus2Group 2external_link2preschool2restaurant2row_house2schools2Schoolssearch2semi_detached2settings2Shoppinglocal_services2Social lifestyleSpecial featuregymtapTools SVG BlackGroup 2tube2user2

Kadrioru park

Kadrioru park

Barokne Kadrioru lossi- ja pargiansambel rajati 18. sajandi alguses, kui Peeter I ostis Drentelnide suguvõsale kuulunud suvemõisa ja ligikaudu 100 hektarit maad Lasnamäe nõlva all.

See suurejooneline pargikunstialane ettevõtmine sai eeskujuks parkide rajamisel üle Eesti. Kadrioru park on sõna otseses mõttes aastasadu olnud tallinlaste üks lemmik ajaveetmise paiku, sest 2018. a tähistab väärikas park suurejooneliselt oma 300ndat sünnipäeva. Selleks puhuks on parki juba praegu põhjalikult korrastatud ning äsja valmis pargi vanimas osas 300 a vanuse tammesalu juurde viiv laudtee, kuhu pääseb loodust nautima ka lapsevankriga.

Kadrioru park on rikas kunsti poolest – siin asuvad Eesti Kunstimuuseum, Kumu ja Mikkeli muuseum, kus saab tutvuda suurepäraste näitustega ning osaleda ekskursioonidel ja harivates loengutes. Lastemuuseum Miiamilla pakub põngerjatele toredaid ettevõtmisi ja haridusprogramme, mugav on samas asuvast kohvikust väike vahepala haarata, et siis jälle edasi mängida. Suviti toimub pargis kümneid kontserte, palaval suvepäeval on kosutav jalutada põlispuude varjus ning nautida legendaarse luigetiigi jahutavat hingust. Põika sisse Katharinenthali prantslaslikku kohvikusse, et tunda end stiilse linlasena cappuccino ja croissant’i seltsis. Kadrioru pargis asub ka Vabariigi Presidendi Kantselei ametihoone hoone.

Rahva poolt armastatuim ja oodatuim sündmus toimub septembris, kui Kadrioru park täitub elava tulega ning algab „Valgus kõnnib Kadriorus“ festival. Külmadel talvedel saab uisusamme meelde tuletada luigetiigi jääl.

Oleme ju kõik Kadrioru pargis jalutanud, kuid miks mitte ühel laupäeva hommikul koos sõpruskonnaga ette võtta jalutuskäik koos giidiga, et saada teada nii mõndagi huvitavat esindusliku pargi ajaloost.