Active lifestyleamusement2apartment2Architecturearrow-downPage 1Group 3arrow22arrow2arrow2attachbike2blocks2bonavapinbonavapin-in-availablebus2cafecalendar2check2close2collapse2CollapseCommon facilitiesGroup 2CloseGood SVG BlackOK SVG BlackPoor SVG BlackVery good SVG BlackVery poor SVG Blackamusement2Culture EntertainmentShapedocument2document_blankdoublearrowarrow2arrow2arrow22Eat Drinkemail2expand2external_link2Family friendlyfavourite2filter2Getting thereGreen solutionsgrocery_store2grocerystoreShapeHealthcareheart_activeHeart filled SVG Blackheart_inactiveholiday_cottage2Shapehospital2house2mypagespin_distanceicon-unit-v2like2list2Local servicesbonava logotype primarybonava logotype secondarybonava logotype_symbolMaintenance SVG BlackMap-pinminus2minus2mobile2parkNature activitiesnature_trails2Neighbourhood storyclose - kopiaparking2pdf2plot2plus2Group 2external_link2preschool2restaurant2row_house2schools2Schoolssearch2semi_detached2settings2Shoppinglocal_services2Social lifestyleSpecial featuregymtapTools SVG BlackGroup 2tube2user2

Kadrioru kunstimuuseum

Vene tsaari Peeter I suveresidentsiks ehitatud barokklossis asuv Kadrioru kunstimuuseum on ainus väliskunstile pühendatud muuseum Eestis.

Siin asub Eesti riigi suurim Lääne-Euroopa ja Vene kunsti kogu, mis koosneb u 9000 kunstiteosest. Kadrioru kunstimuuseumi juurde kuulub ka Mikkeli muuseum, mis säilitab erakoguja Johannes Mikkeli kingitusena muuseumisse jõudnud maali-, graafika- ja portselanikollektsiooni.

Kadrioru kunstimuuseumis toimuvad muuseumitunnid pakuvad avastamis- ja kaasaelamisrõõmu lastega peredele. Siinne hariduskeskus kannab nime Lossikool ning hoolitseb euroopaliku kunstitraditsiooni püsimise eest Eestis. Igal aastal viiakse Lossikoolis läbi enam kui 1200 eritasemelist ja -teemalist ekskursiooni, sadu muuseumitunde lastele, kümneid vahetuvate näitustega seotud laste- ja noorteprogramme ning Laupäevakadeemia loenguid. Lossikooli pereüritustena on tuntud Lossiaia mängud ja Suur maalilaupäev ning sari „Pikad kolmapäevad Kadriorus”. Lossikooli egiidi all toimuvad sünnipäeva-programmid nii suurtele kui väikestele. Kas oled juba mõnel neist osalenud? Kui mitte, siis võta aega koos pere või sõpradega ning veeda üks hariv puhkepäev väärikate kunstiteoste seltsis.

Kui naudid 18.-20. sajandi klassikalist kammermuusikat, siis pakub hingekosutust pühapäevaste Lossimuusika kontsertide sari, mida esitatakse Kadrioru lossi barokses peasaalis. Tükikese aristokraatlikku eluviisi, mille juurde kuulub oskus märgata ja nautida kunsti, toob Sinu ellu kontserdisari „Helisevad šedöövrid Kadriorus“. Kunstimuuseumi hindamatust kollektsioonist jõuavad kontserdipubliku ette ükshaaval maalid ja skulptuurid koos kunstiteadlase üksikasjalike selgitustega, mille juurde kuulub ajastule ja temaatikale vastav muusika. See on ainulaadne võimalus harrastada aristokraatlikku eluviisi pühapäevastel pärastlõunatel.