Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Pärast kooli lõppu jätkub õppimine töökohal

Jari Julge asus Bonavasse oma esimesele erialasele töökohale paar aastat tagasi. Praegune BIM* koordinaatori roll on aga juba samm edasi sellest positsioonist, kuhu ta kandideeris. Jari on ettevõtte pakutavaid arenguvõimalusi hoolega enese täiendamiseks kasutanud ning Bonava teekonnal õpitud oskused ühtivad hästi ka tema hobidega. Lahkelt jagab Jari kogemusi ja jutustab, kuidas ta ettevõtte toel oma eesmärkidele järjest lähemale liigub.

Bonava oli sinu kõige esimene töökoht pärast ülikooli lõpetamist. Kuidas sa selleni jõudsid? 

Pärast kõrgkooli lõpetamist 2017. aastal kandideerisin kahte kohta – Bonavasse ja ühte projekteerimisfirmasse, mis asub Tabasalus. Mõlemast ettevõttest võeti minuga ühendust ja naljakal kombel pandi töövestlus täpselt samale päevale. Niisiis sõitsin hommikul kõigepealt Tabasallu ja sealt otse Bonavasse. Hiljem tehti mulle mõlemast kohast ka tööpakkumine. 

Otsus langes Bonava kasuks, sest mul oli rohkem huvi siia tulla. Miks? Siinne lai tööde ampluaa on väga põnev. Meil on terviklik majasisene elamuarendusprotsess – projekteerimismeeskondkuuluvad nii arhitektid kui ka kõik eriosade projekteerijad ja konstruktorid, neile lisaks müügitiim, platsitiimid jne. Samuti kõnetas mind Bonava rahvusvahelisus, näiteks teeme igapäevaselt tihedat koostööd lätlastega.  


Bonavas
 alustasid tehnikuna ja pidid jääma vaid üheks projektiks. Nüüdseks oled siin olnud kaks aastat – kuidas see juhtus? 

Bonavasse otsiti tehnikut, kes abistaks arhitektide tiimi ja arendaks välja projekteerimise projektipanga süsteemi – see oli planeeritud ühekordse projektina, mis pidi kestma oktoobri algusest aasta lõpuni. Kuna  protsess osutus pikemaks ja mulle usaldati järjest rohkem ka projekteerimisega seotud töid, pikendati mu lepingut. Sellele järgnes pakkumine tähtajatuks tööks BIM koordinaatorinaMinu üks tööülesanne on BIM süsteemi arendamine ja kuna ma olin olukorraga juba tuttav, siis oli mul lihtne jätkata. Ühtlasi on siinne töökeskkond väga mõnus ja hubane ning inimesed hästi sõbralikud ja abivalmid. 


Oled seeläbi 
Bonavas erialaselt kõvasti arenenud – milline on olnud see teekond?  

BIM spetsialistina tööd alustades hakkasin ise ka rohkem koolitusi ja seminare otsima. Meil on ette nähtud kindel protsent oma tööajast, mis on pühendatud enesetäiendusele. Tänu sellele, et Bonavas enesearengut väärtustatakse, olen  saanud siin rohkesti kogemusi ja kõik on hästi positiivne olnud. Lisaks korraldab Bonava grupp erinevaid rahvusvahelisi koolitusi ja seminare üksustes väljaspool Eestit. Tänu sellele olen leidnud näiteks Soomest ja Lätist mitmeid tuttavaid, kellega saab jagada erialast infot ja ideid, mida ka siin Eestis saaks ära kasutada. 

“Bonava üks eelis on rahvusvahelisus ning võimalus rahvusvaheliste kolleegidega suhelda ja mõtteid vahetada. Seeläbi saan end professionaalselt edasi arendada.”

Jari Julge

BIM koordinaator

Sinu töö eesmärk on inimeste elukvaliteedi tõstmine, luues neile tänapäevaseid elamupiirkondi. Millised on sinu jaoks Bonavas töötamise eelised? 

Ma ütleksin, et Bonava üks eelis on rahvusvahelisus ning võimalus rahvusvaheliste kolleegidega suhelda ja mõtteid vahetada. Seeläbi saan end ise professionaalselt edasi arendada erinevatel Bonava seminaridel ja koolitustel. Lisaks on Eesti ja Läti üksusel koos suvepäevad. Ühel aastal korraldatakse need Eestis ja teisel lõunanaabrite juures. Ühisürituste puhul on tore see, et saab inimestega arutada nii tööasju kui ka lihtsalt paremini tuttavaks saada. Tutvumine omakorda lihtsustab edaspidi vajadusel nõuküsimist 


Tundub, et oled lausa loodud oma erialal töötamiseks, sest selleks vajalikke isikuomadusi kasutad ära ka vabal ajaltegeledes orienteerumisega. Kuidas su töö ja hobi omavahel seotud on? 

Minu töö ja hobi ühine joon on kindlasti multitasking. Kui tegeled orienteerumisega, siis esiteks oled sa metsas, teiseks on sul ühes käes kaart ja kompass, kolmandaks jälgid ümbrust ning neljandaks pead aru saama, kas oled just seal, kus kaardi järgi olema peaksid. See nõuab head keskendumisvõimet just nagu töölgi. Kuna üks minu tööülesannetest on ka projekteerimistiimi jooksev abistamine, pean valmis olema kiirelt uuele tegevusele ümber lülituma. Seega on sellest oskusest palju kasu nii töötegemisel kui ka orienteerudes.  


Orienteerumine on oma loomult kiire ja intensiivne, sest jooksed aja peale ühest punktist teise. Kas töötamine Bonavas on sarnane?  

Vahel on tõepoolest nii, et sul on korraga päris mitu projekti, mille jaoks on vaja täita erinevaid ülesandeid. Kuna kiirus on suur, siis see annab võimaluse arendada keskendumisvõimet ja oskust ümber lülituda.  


Kui  saaksid valida supervõime, mis aitaks sul oma tööd veel paremini teha, milline see oleks? 

Ma arvan, et ajas rändamine oleks lahe. Sellel on kaks poolt: üks on see, et saad ajas tagasi minna, kui näiteks keegi teatab, et midagi on projekti käigus valesti läinud ja kusagil on mingi viga või vale dokument. Siis lähed tagasi sobivasse ajahetke ja parandad vea ära, tuled olevikku ja seda olukorda polegi olnud. Teine pool on see, et saad minna kohe ajas edasi ja saada teada, mis on juhtunud ja valesti läinud. Seejärel tulla olevikku ning need asjad korda ajada 


Milline on sinu tulevikuvisioon Bonavast  

Usun, et Bonava kogub aja jooksul tuntust nii tunnustatud elamuarendaja kui tööandjana. Meil on palju omadusi, millega silma paista – kolleegid on toredad, sõbralikud ja abivalmid, meie kontor on mugav ja hea asukohaga ning kogu keskkond väga meeldiv. See kõik loob mõnusa tunde, mis hommikul ärgates tööle kutsub ning motiveerib.  


Kas 
oled Bonavat tööandjana ka teistele soovitanud? 

Jah, oma kursusekaaslase juba meelitasin platsimeeskonda. Tundub, et talle sobib, sest ta jäi pärast katseaega tööle. Ka spetsialiste otsitakse pidevalt, seega kui märkan tutvusringkonnas kedagi sobivat, siis soovitan 


Millisena näed e
nda arengut ja tulevikku Bonavas? 

Mulle väga meeldis spetsialistiamet ja sobib nüüdne koordinaatori roll. Nõnda ongi mu tulevikuvisioon iseenda jätkuv arendamine nii ettevõttesiseselt kui ka rahvusvaheliste kolleegidega infot jagades ja koolitustel käies. Olen Bonavas töötanud üle kahe aasta ja tunnen, et mul on siin veel tohutult võimalusi kogemusi koguda. Ühtlasi saan Bonavas loodud väärtusega omakorda tuua väärtust ettevõttele. 

* Lühend BIM tähendab infomudelit ehitatavast hoonest (Building Information Model).