Active lifestyleamusement2apartment2Architecturearrow-downPage 1Group 3arrow22arrow2arrow2bike2blocks2bus2cafecalendar2check2close2collapse2CollapseCommon facilitiesGroup 2CloseGood SVG BlackOK SVG BlackPoor SVG BlackVery good SVG BlackVery poor SVG Blackamusement2Culture EntertainmentShapedocument2document_blankdoublearrowarrow2arrow2arrow22Eat Drinkemail2expand2external_link2Family friendlyfavourite2filter2Getting thereGreen solutionsgrocery_store2grocerystoreShapeHealthcareholiday_cottage2Shapehospital2house2pin_distanceicon-unit-v2like2list2Local servicesbonava logotype primarybonava logotype secondarybonava logotype_symbolMap-pinminus2minus2mobile2parkNature activitiesnature_trails2Neighbourhood storyclose - kopiaparking2pdf2plot2plus2Group 2external_link2preschool2restaurant2row_house2schools2Schoolssearch2semi_detached2settings2Shoppinglocal_services2Social lifestyleSpecial featuregymtapGroup 2tube2user2

Ristikheina kohvik

Ristikheina Kohvik võlub hubase interjööri ja maitsvate kookidega

Pelgulinna ja Pelguranna elanikud igatsesid juba ammu hubase kohviku järele. Naabruses, Telliskivi Loomelinnakus, sündis aina uusi söögikohti, kuid vähesed julgesid linna uuest boheemlikust tõmbekeskusest kaugemal kohvikut või restorani avada. Kuni tuli pere koos kampa võetud kogenud tordi- ja koogimeistriga ja rajas kohviku Ristiku ja Timuti tänava nurgal tühjana seisnud ruumidesse. 2014 a lõpus ärkasidki vanad poeruumid uuele elule kohvikuna. 

Foto: Ristikheina Kohvik, erakogu

 

Endise Timuti poe ruumid võlusid vastseid omanikke oma suurte akende ja omanäolisusega. Soov oli luua peenemat sorti prantslaslik kohvik. Interjöör, kus leidub ka vanemaid mööbliesemeid ja põnevaid leide, lausa võlub oma romantilisusega.

Foto: Edmond Mäll

Ristikheina kohviku tõmbenumbriks on suur valik torte ja kooke, mida saab ka ette tellida. Kuid tegu pole pelgalt magustoidukohvikuga, siin saab nautida korralikku hommikueinet,  lõunasuppi ja päeva lõpuks praadi, millele paneb punkti suussulav kook ja espresso.

Möödunud aastal sai Ristikheina kohvik endale väikevenna lähedal asuva kioski näol, mis pakub möödakäijatele kiireid ampse, omalaadseid burgereid  ja kohvi.

 

Avafoto: Ristikheina Kohvik erakogu